Generálka domácím vyšla

19. 3. 2011

Poslední přípravné utkání sehrál vedoucí celek 1.A třídy skupiny B FK Bílina s posledním celkem  skupiny A FC Přestanovem.  Bílinu stále trápí rozsáhlá marodka, chyběli Čula, Pavlíček, Žemba, Karel a Sivák.  Od počátku hrála Bílina prim, ale v koncovce se jen těžko prosazovala. Hned v úvodu se uvolnil Ščuka, ale střela mířila těsně vedle.  Většina akcí domácích končila na hranici šestnáctky. Až v 17.minutě nahrál Augusta Milovi a ten nezaváhal.  Neplodná převaha pokračovala, hosté hráli jednoduchý fotbal, sice byli o třídu slabší, ale snažili se.  Domácí často zbytečně kombinovali, místo jednoduché přihrávky volili „parádičky“.  Ale druhá branka stála za to,  Ščuka se trestným kopem  z 25 metrů trefil přesně k tyči.  Úvod druhého poločasu patřil domácím. Nejdříve si naběhl za obránce Milo, potom technicky střílel  Ščuka,  a nakonec po pěkné přihrávce Hasala skóroval Levý.   Po hodině hry doklepl míč do prázdné branky Magyár, ale o tři minuty později běžel sám na brankaře a nedal. Stav uzavřel v 70.minutě Gutsch. Těsně před koncem trefil Milo tyč.

Branky: 17. 47. Milo, 36.48. Sčuka, 53. Levý, 62.Magyár, 70.Gutsch

Bílina: Pohl (46.Čurda) – Filo, Gutsch, Hasal, Mergl – Egrt, Levý, Augusta, Ščuka – Moravec (46.Magyár), Milo (62.Moravec)

A jak viděl přípravu trenér Josef  Tichý? „Příprava se odvíjela od docházky hráčů.  Je tu pět šest poctivých kluků, kteří odtrénovali všechny jednotky. Ale někteří si stále myslí, že mohou hrát bez tréninků. Jsem z toho trošku zklamaný. Přesto si myslím, že jsme v přípravě nehráli špatný fotbal, i výsledky tomu odpovídaly.“ A na otázku, co řada zranění, Tichý řekl: „Skoro celou přípravu jsme odehráli bez Pavlíčka,  Hasal do toho naskočil až nyní, Žemba již měsíc nehraje. Přitom první zápasy hrál velice dobře.  Ale jsou tady další kvalitní hráči a záleží jen na nich,  jaký budou mít přístup. Měli bychom to zvládnout.“ Cílem Bíliny je návrat do krajského přeboru. „Někdy mě však připadá, že tento cíl mají hlavně funkcionáři a trenéři. Kluci si přijdou zahrát fotbal, ale chybí to nadšení a vidina, že si mohou zahrát vyšší soutěž.  Tu ctižádost tady postrádám.“   Bílina sehrála v přípravě zápasy s mužstvy krajského přeboru a 1. A a B třídy a ani jednou neprohrála.

Jarní část soutěže začne v sobotu 26.března  a v 15 hodin se v derby představí na Kyselce SK Viktoria Ledvice. Ta zatím tabulku uzavírá. Bílina vede a má o dva body více než Strupčice a o sedm než Spořice. Ze zraněných hráčů by mohl být pro první zápas k dispozici Karel a Sivák.