Na domácí obranu jsme recept nenašli

7. 5. 2012

Dvě porážky za sebou a Bílina začíná opět bít na poplach, závěr tabulky krajského přeboru je neuvěřitelně vyrovnaný.  Pokud byly v posledním kole dva zápasy odloženy pro liják, tak bílinští fotbalisté odjížděli k zápasu se zpožděním, protože se pro liják a kroupy nemohli dostat na Kyselce k autobusu...  V Bezděkově je jen na úvod zápasu vítal drobný déšť, ale větším soupeřem byl tvrdý domácí tým.  Kovačka  měl až na zraněného Kotěšovského kompletní kádr a také silnou lavičku. Hned v úvodu  vypálil k tyči Ščuka, ale brankař Sailer byl na místě.  V 8.minutě mířil trestný kop Nováka těsně nad. O dvě minuty později viděl žlutou kartu Vosátka, když  na polovině hřiště musel za cenu faulu hasit rychlý útok domácích.  V brance hostů dostal přednost Vondráček, ale příliš jistotou neoplýval.  V 11.minutě jen vyrazil míč před sebe a Hála vstřelil branku.  Rozhodčí však mával ofsajd. Největší nebezpečí ze strany domácích  hrozilo od  Kučery, který často zaměstnával obranu hostů a také střílel.  Bílina se snažila hrát svoji  kombinační hru po zemi. Ve 31.minutě  měl Vondráček hodně práce se střelou Joba.  Na druhé straně střílel Ščuka.   Úvod druhého poločasu patřil Bezděkovu, velkou šanci měl Veleba, ale střílel vedle. V 59.minutě  poslal přesně  na Augustu míč Ščuka,  centr před branku, ale Baran mířil vedle.  Za další tři minuty měl na kopačce jasný gól domácí Čížek, ale dokázal zblízka překopnout branku. Potom sám před Vondráčkem střílel vedle Veleba.  V 68.minutě byl odnesen na nosítkách Novák, kdy likvidační faul zezadu byl oceněn jen žlutou kartou.  Po dlouhém ledování  levého kolena nakonec došel k autobusu po svých.  V 77.minutě zachraňoval Vondráček.  Ale uhodilo o dvě minuty později. Po špatně rozehraném trestném kopu následoval rychlý útok domácích a Hála se trefil pod břevno.  A za další dvě minuty rozhodl Kučera.  Domácí vyhráli zaslouženě.  Z hostů hrál dobře v prvním poločase Ščuka, a svůj vysoký standard si udrželi Augusta s Merglem.

„Věděli jsme, že domácí budou hrát důrazně, a měli jsme s tím celý zápas problém. Ale  bylo to rozehráno dobře na remízu. Po chybě obrany jsme však dostali  první branku a bylo rozhodnuto,“ netvářil se vesele po zápase bílinský trenér Jaroslav Kovačka.  V sobotu přijede na Kyselku celek Strupčic a domácí musí vyhrát.

Branky: 79.Hála, 81.Kučera

ŽK: 4 – 1

Rohy: 8 – 4

Rozhodčí: Sabo – Šefčík, Trégr