Na jaře stále bez bodu

4. 4. 2011

Po dvou odehraných jarních kolech 1.A třídy zůstává Bílina bez bodu a přišla také o první místo v tabulce.  Ovšem v nedělním podvečeru domácím vítězství doslova darovala.    A zápas se nepovedl ani rozhodčímu Růžičkovi, který v úvodu druhého poločasu odpustil domácím dvě penalty po faulech na Mila, a na řadu zákroků měl rozdílný metr.  Úvod zápasu patřil domácím, Pohl nejdříve vyrazil hlavičku a potom sebral míč unikajícímu Sojčíkovi.  Chomutov si udržoval mírnou převahu, ale k brance Pohla měl daleko.  Bílina se dostala do šance v 24.minutě, kdy Levý poslal do uličky míč Sivákovi a ten pod padajícím brankařem střílel vedle.  Sivák střílel odražený míč nad ještě ve 30.minutě a potom střelu Sčuky  z trestného kopu domácí brankař Brejcha chytil.  A to bylo pro první poločas vše.   Bílina se c snažila hrát nakopávané míče, ale to nemělo na vysoké zadáky domácích  šanci.

Do druhého poločasu nastoupil Milo a rozhýbal útok. Ve 47.minutě vybojoval ve sprintérském souboji míč,  pronikl před branku, kde byl sražen, ale hrálo se dál. Bílina kopala jeden roh za druhým. V 53.minutě byl stažen Milo za ruku za hranicí šestnáctky, ale ani tentokrát se nekopala penalta.  V 62.minutě hlavičkoval po rohu Hasal vedle a u protiútoku obrana dokonale zaspala, střídající Poloprutský pohodlně skóroval. Bílina se snažila otočit vývoj zápasu, hráči bojovali.  Filo hlavičkoval vedle, Levý střílel vysoko nad.  Na podmáčeném hřišti  hrála více po zemi.  V 82.minutě chytil Pohl trestný kop, ale o tři minuty později bylo rozhodnuto. Mergl si nerozuměl s Pohlem, a jeho nepovedená hlavička skončila v brance. V 88.minutě odstoupil  s nataženým stehenním svalem Karel a je otázkou, zda bude moci proti Březnu nastoupit.  To by byla pro trenéra Tichého další rána, protože dvě zraněné opory Pavlíček a Žemba, sledovaly zápas opět jen v hledišti.

„Dnes to byl zlepšený výkon než proti Ledvicím, kluci hráli dobře. Domácí nastoupili v sestavě s několika hráči z áčka a chvilku nás tlačili. My jsme si vytvořili gólové situace a myslím si, že pan rozhodčí mohl když ne tři, tak jednu penaltu určitě písknout.  Bohužel udělali jsme dvě chyby, dostali dvě branky. Ale myslím si,  že když budeme takto hrát dál, tak budeme dělat dobré výsledky. Jde jenom o to, jak budou pískat rozhodčí, a nebudou mladé kluky, které máme v manšaftu deprimovat svým výkonem.  Ale mám dnes z našich kluků dobrý pocit,“ těžko skrýval křivdu nad výkonem rozhodčího Růžičky bílinský trenér Josef  Tichý.

Branky: 62.Poloprutský, 85.Mergl vlastní

ŽK: 2 – 2

Rohy: 3 – 6

Rozhodčí: Růžička Michal – Černý Petr, Černý František