Po vyrovnaném boji dělba bodů..

9. 10. 2011

Vyrovnanou partii viděli diváci v 9.kole krajského přeboru  na Kyselce. Teploměr se krčil na desítce, pršelo a tak bylo v zájmu obou mužstev hrát v pohybu.  Na lavičce Bíliny se po zranění objevil Hasal a připraven byl i Filo.  Důvěru dostala stejná sestava, která dokázala před týdnem vyhrát v Chomutově.  Ve 12.minutě kopali hosté dva rohy, ale potom Mergl poslal míč Levému za obranu, ten sice uklouzl, ale brankař Sailer míč jen vyrazil k Milovi, který však střílel vedle. Ve 14.minutě zachraňoval čisté konto Pohl, když po chybě obrany na něho postupoval sám Vokálek, ale bílinský brankař dokázal míč vytěsnit na tyč.  O dvě minuty později zachraňoval Pohl reflexem nohou znovu.  Ani to však nebylo pro bílinskou defenzívu poučením a po další chybě  byl Hála sám před Pohlem a obloučkem dostal hosty do vedení. Na to reagoval bílinský trenér Tichý, když za nedůrazného Žáka poslal na hřiště Fila.  Hosté byli rychlejší, jednoduchými přihrávkami přečíslovali obranu domácích a ti mohli poděkovat Pohlovi, že dostali pouze jednu branku.  Po střídání začala Bílina  více střílet, ale Milo ani Mergl se neprosadili. Až v 38.minutě poslal napravo míč Pavlíčkovi Egrt, ten zasprintoval, poslal míč do šestnáctky zpět Egrtovi a bylo vyrovnáno.  Jednoduché a účelné.

Do druhého poločasu nastoupil Hasal, ale v útoku, kde měl uplatnit svoji hlavičkářskou zkušenost. Ovšem  za poločas  nedostal na hlavu snad jediný míč.  Hrálo se již bez deště, ale na mokrém trávníku byla řada nepřesností na obou stranách. Hosté měli šanci v 57.minutě. Kapitán Čížek naservíroval míč Čámskému, ale ten pálil nad. Potom přitlačila Bílina.  Po Hasalově přihrávce střílel nad Milo,  pěkná akce Bečvařík-Egrt-Milo byla bez zakončení a v 66.minutě unikal Milo, ale nepřihrál volnému Hasalovi.  Nejhezčím okamžikem zápasu byla 69.minuta. Hasal přihrál Milovi na pravou stranu velkého čtverce, ten po brankové čáře obešel tři hráče, zatáhl si míč více do  hřiště a prostřelil vše co mu stálo v cestě.  Bílina vedla. Ale radost netrvala dlouho. Po trestném kopu hostů se dostal odražený míč k Pištorovi a ten pohodlně prošel až před Pohla a vyrovnal.  To znovu nakoplo hosty, lépe kombinovali, ale Pohl byl na místě. V 85.minutě chybělo zakončení pěkné akci Augusta-Levý-Augusta. V 88.minutě to na tribuně zabouřilo, když rozhodčí nepískal penaltu za nastřelenou ruku bezděkovského obránce.  V nervózním závěru byl za druhou žlutou kartu vyloučen v 90.minutě hostující Mižič.  Remíza byla nakonec pro obě mužstva spravedlivá. Bílina je na 6.místě a na sestupové příčky má k dobru 10 bodu.

„Když máme doma tvořit, přehrát soupeře, tak to zatím po taktické stránce nedokážeme. Nám se více daří venku, když do nás domácí mančaft buší a my můžeme dělat rychlé protiútoky. To se nám daří. Doma musíme být trpěliví. Věřím, že někdo z těch mladých kluků vyzraje,  a bude umět rozdávat dobré přihrávky. I když ten vyrovnávající gól byl po pěkné kombinační akci, ale to je za devadesát minut málo. Soupeř, který tu brání, chodí do toho tvrdě, to je zatím pro nás problém,“ ukázal rezervy domácích trenér Josef Tichý.

V 10.kole zajíždí Bílina v sobotu do Strupčic, které jsou také nováčkem krajského přeboru. Začíná se již v 15,30 hodin.   Strupčice v 9.kole  remizovaly v Litoměřicích 1:1. A v tabulce mají o bod méně než Bílina.  Ta má zatím zajímavé periody v soutěži.  První dvě utkání vyhrála a vstřelila čtyři branky. Potom přišla krize, tři porážky za sebou a ani gól.  Poslední čtyři zápasy Bílina neprohrála,  získala   osm bodů a vstřelila  devět branek.

Branky: 38.Egrt, 69.Milo – 17.Hála, 73.Pištora

ŽK:  1 – 3

ČK: Mižič (Bezděkov)

Rohy: 3 – 6