Příprava s Ledvicemi vítězná

27. 2. 2011

Další utkání zimního turnaje Knauf cup sehrála Bílina na vlastní umělé trávě. treneri.jpgSoupeřem byly Ledvice, se kterými zahájí jarní část 1.A třídy.  A diváci se mají na co těšit, protože Ledvice vede Jaroslav Kovačka, který ještě na podzim seděl jako asistent na lavičce Bíliny, jeho hrajícím asistentem je další dlouholetý hráč z Kyselky Jan Novák.  Bílinu stále trápí rozsáhlá marodka a tak byl na střídání opět připraven sekretář Macek. Lehce zraněný Gutsch nastoupil na místě stopera. Úvod zápasu patřil jednoznačně domácím a konkrétně Sivákovi. Nejdříve vstřelil první branku a v 5.minutě se kopala penalta po faulu na něho.  Potom ještě vypálil nad Magyár a ke střele dostaly i Ledvice. V 17.minutě tečovaná střela Sirovátky skončila na břevně a potom měl velkou šanci Bečvařík. Ale Bílina znovu přitlačila. Z trestného kopu se trefil přesně Levý a potom Ščuka z hranice šestnáctky vstřelil čtvrtou branku.  V 36.minutě předvedla parádní akci dvojice Sivák – Ščuka, ale ten místo do  branky střílel nad.  Kdo očekával, že ve druhém poločase bude pokračovat brankostroj, nevěřil svým očím.    Na hřišti dominovaly Ledvice, domácí snad pod dojmem vedení přestali  hrát a Levý to sám neuběhal.  Ledvice často střílely, ale branky se nemohly dočkat. Naopak po čtvrt hodině se domácí vzpamatovali, pěkně střílel Ščuka, v 71.minutě skončil oblouček Magyára na tyči a potom trestný kop Ščuky na břevně.  Až v 74.minutě se trefil z trestného kopu Novák a snížil. O čtyři minuty měl šanci Macek, ale střílel do brankaře. Výsledek stanovil hlavou v 83.minutě ledvický Černý.  „Máme velkou marodku, zranili se nám oba stopeři, útočníci, někteří hráči jsou pracovně zaneprázdnění, točíme to, jak to jde. U některých hráčů ještě chybí kondice, budeme se to snažit herně vylepšit. Máme na to ještě měsíc a věříme, že první jarní zápas zvládneme dobře,“ dívá se dopředu asistent bílinského  trenéra Zbyšek Klimpl.

Branky: 5.(PK) a 17.Levý, 3.Sivák, 28.Ščuka – 76.Novák, 83.Černý

Bílina: Pohl (46.Čurda) – Filo, Mergl, Gutsch, Čula – Milo, Levý,  Ščuka, Sivák – Moravec (46.Macek), Magyár

Ledvice: Velička – Černý, Novák, Brodníček – Macháček – Choutka, Thank, Vlasák, Bečvařík – Sirovátka, Pokoš

(Kuchař, Zeman, Mašata, Toman)