Přípravu jsme zahájili porážkou

Bez tří opor, ale ve svižném tempu vstoupila Bílina do zimního turnaje Apollo cup v Souši.  Soupeře, Tatran  Kadaň, většinu zápasu přehrávala, ale chybělo lepší zakončení.  Za umělého osvětlení  první poločas mrholilo, druhý již vydatně pršelo.  Trenér Jaroslav Kovačka mohl být s prvním vystoupením  určitě spokojen.  Úplnými nováčky v dresu  Bíliny byl teplický stoper  Vosátka, který naposledy působil v Duchcově a hrobčický útočník Kotěšovský, který hrál na podzim v Milešově.  Z hostování se vrátili Čurda,  Proch, Junek, Gutsch, po dlouhodobém zranění Žemba a po pauze se k fotbalu vrací Sčuka.  Mimo 39letého brankaře Pohla v Bílině skončil také 34letý obránce Filo. Novým lídrem mužstva bude 35letý záložník Novák, který se vrátil z hostování v Ledvicích.

O počátku zápasu měla Bílina územní převahu, hrála v pohybu, ale do zakončení se příliš nedostávala. Ve 24.minutě pěkně vystřelil Bečvařík, ale kadaňský brankař byl na místě. Ovšem Kadaň šla do vedení o minutu později, když z ojedinělého útoku vstřelila z pravé strany branku. V 35.minutě vystřelil Kotěšovský, ale byl z toho jen roh. Ve druhém poločase již byla hra vyrovnaná a Kadaň měla obrovskou šanci hned po zahájení.  Potom měl šanci Proch a vedle střílel Kotěšovský. Po hodině hry prudce vypálil Svoboda, ale brankař vyrazil na roh. Bílina si opět vytvořila převahu.  Sčuka nahrál pěkně  před branku, kde Kotěšovský ve skluzu na míč nedosáhl. Vyrovnání přišlo v 82.minutě. Svoboda vyvezl míč,  Sčuka nahrál přesně Koutníkovi a ten obloučkem z hranice šestnáctky přehodil brankaře.  Potom skončila hlavička Gutsche těsně vedle a po faulu na Sčuku odpustil rozhodčí  Kadani penaltu.  Míč vytáhl z hlouby šestnáctky  jen na trestný kop.  Závěr zápasu však patřil  kadaňskému Tatranu. V 86.minutě po rohu vstřelil druhou branku.  Od vyšší porážky nakonec zachraňoval brankař Čurda.  V 89.minutě chytil penaltu, kterou sám zavinil a potom vyrazil střelu z jasné šance kadaňských.

„Výkon nebyl špatný, ale beru to, že je začátek ledna.  Hrálo se v pohybu, líbili se mě oba nováčci.  Dnes chyběli Novák, Pavlíček a Levý, tedy hráči, kteří si budou chtít říci o základní sestavu. A také brankař Vondráček, který se vrátil z hostování v Ohníči,“ doplnil předseda FK Bílina Petr Procházka.

Branka Bíliny: Koutník

Sestava: Čurda – Žemba (55.Svoboda), Vosátka, Karel, Mergl – Bečvařík (65.Koutník), Augusta (46.Žák), Proch, Egrt (46.Junek) – Kotěšovský, Gutsch (46.Sčuka)