Se Souší jsme vydrželi poločas

29. 1. 2012

Ve 4.kole populárního Apollo cupu narazila Bílina na pořádající Baník Souš.  A  souboj s účastníkem divize byl dobrou přípravou.  Úvod hosté zaspali a domácí již ve 3.minutě vedli brankou Jukiče.  Jejich převaha trvala  čtvrt hodiny a potom Bílina srovnala krok. Hosté vyrovnala po parádní akci, když Egrt přesně přihrál do běhu Bečvaříkovi a ten nezaváhal.   Bílina si mírnou převahu dále udržovala, ale brankově ji nevyjádřila. Obrovskou šanci měla v 55.minutě, kdy Sčuka z poloviny hřišti běžel sám na brankaře, ale vystřelil vedle.  Domácí odpověděli brankou v 64.minutě. Potom pěknou střelu Sčuky vytáhl domácí brankař nad břevno.  Vzrušení přinesla 67.minuta. Po rohu Egrta  dopadl brankař s míčem  na čáru a bílinští dorazili míč do branky. Rozhodčí však gól pro údajný faul neuznal.  Po rychlé akci skluzem vstřelil Jukič třetí branku domácích.  Hned při dalším útoku se vyznamenal brankař Čurda, kdy zneškodnil jasnou šanci domácích a znovu se vyznamenal v 77.minutě.  Ovšem v 80.minutě si nerozuměla bílinská obrana a domácí po krátkých přihrávkách vedli již 4:1. Ale bílinští mladící bojovali až  do konce. Po faulu na Sčuku, který byl okopáván domácími celý druhý poločas, kopal Egrt z hranice šestnáctky trestný kop a trefil se přesně k tyči.  „Prvních 15 minut byla lepší Souš, ale po vyrovnání jsme předvedli řadu pěkných akcí. O poločase se sestava prostřídala. Všichni trénují, je to příprava a tak dostávají všichni šanci,“ uvedl bílinský asistent Bedřich Hulínský.   Trenérský triumvirát Kovačka – Milčinský – Hulínský působí sehraným dojmem a věří, že na jaře budou ve stejném duchu při záchranných pracích působit i hráči.

Branky: 3. a 72.Jukič,  64.Karlovec, 80.Veselý – 24.Bečvařík, 87.Egrt

Bílina: Čurda -  Žemba (46.Bečvařík, 70.Koutník), Vosátka, Karel,  Mergl – Svoboda (46.Junek), Pavlíček, Egrt, Levý (70.Rameš) – Novák (46.Gutsch), Bečvařík (46.Sčuka)