Sokol Brozany B - FK Bílina

16. 1. 2011

V sobotu hráči A-mužstva FK Bílina nastoupili k svému prvnímupřípravnému tukání proti rezervnímu týmu Sokola Brozany hrajícího I.B třídu. Mužstvo soupeře bylo doplněno několika hráči širšího kádru A-mužstva.

V mužstvu FK Bílina došlo jen k drobným změnám, základní kádr zůstal bezměně. Své štěstí zkouší v Duchcově mladíci Muf a Brejcha, kde se měli zapojit do přípravy. Do přípravy Bíliny se zapojil další mladíček, věkem ještě dorostenec Denis Ekrt, který je hráčem FK Litvínov.

K prvnímu přípravnému utkání se dostavilo třináct hráčů A-mužstva, kteří byli dále ještě doplněni dvěma dorostenci Zavadilem a Hasprou. Ještě před utkáním musela být ze strany trenéra provedena změna v základní sestavě I. poločasu, kdy během rozcvičení se ozvalo u Mergla staré zranění, kterého nepustilo do utkání.

První poločas byl odehrán převážně uprostřed hřiště s mírnou převahou hráčů FK Bílina. Hra však byla poznemána zbytečnými chybami a nepřesnými přihrávkami. Během první půlhodiny jsme se dostali i k zakončení, ale ani v jednom případě to nevedlo k vážnějšímu ohrožení branky domácích.  Až v 27 min. utkání Ekrt z levé strany nacentroval míč napříč vápnem, kam si za obranu naběhl Filo, ale jen nastřelil tyč, od které se míč odrazil před branku k osamocenému Gutschovi, kterému již nic nebránilo v tom, aby míč dopravil do sítě soupeře. Soupeř se dostal k vážnějšímu ohrožení branky Bíliny až v 30 min., kdy zahrával přímý kop, který zlikvidoval Pohl. Hned z protiútoku, kdy se podařilo bílinským přečíslit obranu domácích mohl být stav zvýšen na 2:0, ale po zaváhání ve finální části zůstalo bohužel jen u rohového kopu.

Během přestávky došlo k vystřídání hráčů, kteří nejsou stále stoprocentně fit, kdy odešli Hasal, Moravec a Levý a nahradili je Haspra, Hronek, Zavadil. Hned v úvodu druhého poločasu nabídl Karel svou chybou možnost soupeři srovnat stav utkání, ale brankář Pohl samostatný nájezd vykryl. Pohl si nemohl v II. poločase na  nedostatek práce stěžovat. Soupeř se dostával do více šancí, a to hlavně díky školáckým chybám v obranné fázi našeho týmu.  V 72 min. přišel zákonitě trest, kdy tečovaná střela z velkého vápna skončila za zády brankáře Pohla, který s tečovanou střelou, která dostala úplně opačný směr nemohl již nic dělat.  V 76 min. vyslal Ekrt kolmou přihrávku za obranu soupeře na Gutsche, který byl následně v pokutovém území faulován a Pavlíček pokutový kop bezproblémů proměnil a opět strhl vedení na stranu Bíliny. Vzápětí po rozehrání soupeř ohrozil naší branku, kdy z toho vytěžil rohový kop, po jehož rozehrání pro změnu Žemba fauloval ve vlastnímpokutovém území a rozhodčí s nařízením pokutového kopu ani na vteřinu neváhal. Pohl však podtrhl svůj skvělý výkon a pokutový kop soupeře zlikvidoval. Bílina pak měla v závěru utkání ještě několik slibných akcí před pokutovým území supeře a nedokázala se brankově prosadit až v úplném závěru utkání zaběhl po levé straně Ekrt s míčem k brankové čáře, odkud nacentroval míč před branku soupeře, který se dostal až k u zadní tyče stojícímu Hronkovi, který nabídnutou šanci proměnil a uzavřel tak konečný výsledek na 3:1 pro Bílinu.

Přesto, že se vyhrálo 3:1, předvedená hra měla daleko do představ, byla nevyrovnaná, nacházelo se v ní spoustu nepřesností a zbytečných nevynucených chyb, které by zkušenější soupeř dokázal potrestat.

I.poločas: POHL - ŽEMBA, HASAL, KAREL, FILO - ČULA, PAVLÍČEK, LEVÝ, EKRT - GUTSCH, MORAVEC

II. poločas: POHL - ŽEMBA, KAREL, HASPRA, HRONEK - ČULA, PAVLÍČEK, EKRT, ZAVADIL - GUTSCH, FILO

Branky: GUTSCH, PAVLÍČEK (p), HRONEK