Tři důležité body jsme uhráli po přestávce

13. 5. 2012

V důležitém zápase, kdy o záchranu hraje polovina týmů krajského přeboru,  domácí nezaváhali a přehráli soupeře hlavně ve druhém poločase.  Bílina nastoupila bez Nováka, který po faulu nedohrál v Bezděkově a Egrta, který si při utkání dorostu zranil koleno a na šest týdnů má stop. Přitom stačil dát za dvacet minut dvě branky.  Za chladného slunečného počasí  byli zpočátku aktivnější hosté, ale brzy se hra vyrovnala, ale hrálo se od „vápna k vápnu“. Ve 13.minutě střílel nad Ferko,  potom se v šestnáctce uvolnil Ščuka, přihrával Ferkovi, ale ten nevystřelil.  V 19.minutě měl šanci hostující Mirga, ale střílel vedle a na druhé straně nad Mergl.  V 25.minutě přihrál do šestnáctky  Mirga a Jukič naštěstí pro Bílinu netrefil míč. Jinak  se hrálo  v poklidném tempu  Až v závěru měl šanci Ščuka, ale střelu z úhlu vyrazil nohama brankař Pechar, byla to jediná střela, která trefila branku v prvním  poločase.  Ve 44.minutě ještě vysunul Levý Ferka, ale ten střílel nad.

Vstup do druhého poločasu Bílině vyšel.  Ščuka vystřelil z 20 metrů k tyči a domácí vedli. Další střela Levého byla sražena.  Hra se zrychlila. V 60.minutě sportovně pomohl brankař Pechar domácímu Ščukovi, kterého vzaly křeče do nohou a střídal. V 65.minutě střílel trestný kop Levý, ale brankař míč před dobíhajícím Merglem udržel. Ovšem o tři minuty později Vosátka přihrál přesně za obranu 19letému Ferkovi a ten vedle brankaře zavěsil. Koncert domácích však pokračoval. Tentokrát Ferko krásně za obranu poslal míč Levému, ten se neukvapil, přihrál ještě Bečvaříkovi a bylo to 3:0. Další pěkná přihrávka Pavlíčka našla Augustu, ale ten již nestačil vystřelit. V 75.minutě došla rozhodčímu Krupkovi trpělivost s neustálou kritikou hostujících hráčů, a za urážlivé výroky poslal do šatny brankaře  Pechara. Hosté druhého brankaře neměli a tak se do branky  postavil Lukáš Vrba.  A hned ho vyzkoušel Baran, ale Vrba tvrdou střelu vyrazil.  Ovšem hra o deseti hosty povzbudila, nejdříve střílel těsně vedle Jukič a potom prošel  středem obrany a zavěsil.  Hosté zavětřili šanci a domácí výrazně podržel brankař Vondráček.  Nejdříve vychytal Baška a potom byl rychlejší než Jan Vrba. V 85.minutě zasáhl loktem ve výskoku Walter do obličeje Bečvaříka, ale obešlo se to bez zranění. V nastavení vypíchl míč na polovině hřiště Augusta, nahrál před branku Bečvaříkovi a bylo 4:1.

„Nastoupili jsme bez Nováka, který nebyl ještě úplně v pořádku. Když jsem ho chtěl střídat, dali jsme první branku. Nechal jsem ho odpočívat na další zápas.  Ve druhém poločase jsme proměnili šance a vyhráli zaslouženě.  Doufám, že výhru potvrdíme v Kryrech,“  byl spokojen trenér Jaroslav Kovačka.

Branky: 71. a 90+1 Bečvařík,  48. Ščuka, 68.Ferko – 79.Jukič

ŽK: 5 – 2

ČK: 75.Pechar (S)

Rohy: 5 – 1