V derby zvítězily Ledvice

26. 3. 2011

Derby 1.A třídy, ve kterém nastoupil prvnímu proti poslednímu, přineslo velké překvapení.  Nadšeně bojující Ledvice si odvezly z Kyselky tři super cenné body a jejich naděje na záchranu stále žije.  Bílině pomohly druhé Strupčice, které doma překvapivě vysoko přehrály Ervěnice.  Přes porážku je Bílina stále na prvním místě.  Domácí měli výborný začátek a brankou Mila vedli a potom hlavička Augusty skončila nad. Ovšem dosud nejlepší obrana soutěže „hořela“.  V 10.minutě Bečvařík poslal oblouček z hranice šestnáctky, ale ten skončil těsně vedle prázdné branky.  O tři minuty později odpustil rozhodčí Barimu faul na unikajícího Mila.  Přitom pouze za žlutou by musel rozhodčímu poděkovat.  Bílina měla převahu, ale další chyba obrany, a Vlasák netrefil před prázdnou brankou hlavou.  Střela Moravce „lízala“ břevno a přišla 19.minuta. Chyba Hasala a Thank  vyrovnal.  Ledvice ožily a bojovností a pohybem předčily domácí. Trenér Tichý stáhl ze hry Hasala,  a hosté cítili šanci. Macháček střílel vedle a potom Thank vykopl míč z prázdné branky po střele Levého.  Druhý poločas začal za deště a Levý střílel dvakrát vedle.  Potom měl dvě velké šance Milo, ale střílel také vedle. V 53.minutě zachránil vyběhnutím před Bečvaříkem Pohl.  A v 57.minutě podruhé zachraňoval na čáře Thank.  Tlak Bíliny zužitkoval Mergl, když po rohu Sčuky přesně hlavičkoval. Vzápětí znovu před Bečvaříkem zachraňoval Pohl.   Ale bílinský odchovanec Bečvařík se dočkal. Nejdříve po rohu z otočky vyrovnal a v 75.minutě rozhodl zápas, když od poloviny hřiště běžel na Pohla sám se Syrovátkou.  V závěru se na hřišti jiskřilo,  řada faulů a zoufala snaha domácích o vyrovnání. Ale změnu nepřinesly ani tři minuty nastavení.  Bylo vidět, že Bílině chyběly stále zranění Pavlíček,  Žemba a Čula.

„Ledvice nás překvapily bojovností a vyhrály zaslouženě. Vytvořily si dvě tři šance, které sice neproměnili, ale potom ze skrumáží a našich hrubých chybách  zakončily.  Soupeř byl lepší a my jsme hráli profesorský fotbal a chtěli jsme je porazit v chůzi. Přeji si, aby se již uzdravili kluci, kteří bojovali.  Posily, které přišli to srdíčko a bojovnost do zápasu nedali.  Budeme muset udělat změny pro příští utkání,“  díval se již dopředu trenér Bíliny Josef Tichý.  O hodně spokojenější byl kouč hostů Jaroslav Kovačka. „Jsem šťastný, protože jsem v Bílině pět let působil, a myslím, že jsem to i využil. Bílinu jsem měl přečtenou a na hřišti nebylo vidět kdo je první a kdo poslední.  Gólové situace byly na obou stranách, jsem rád, že jsme tady vyhráli.“

Branky: 3.Milo, 63.Mergl – 19.Thank, 73. a 75.Bečvařík

ŽK: 3 – 1

Rohy: 9 – 3

Rozhodčí:Kyncl – Cvachoušek, Hofmann st.

Bílina: Pohl – Filo, Gutsch, Hasal (27.Karel), Mergl – Egrt, Levý, Augusta, Sčuka – Milo, Moravec (52.Sivák)

Ledvice: Toman – Choutka O., Bari, Novák, Choutka M. (46.Černý) – Macháček – Vlasák, Mašata (63.Vebr), Thank – Bečvařík (78.Kuchař), Sirovátka