V Ervěnicích jsme ztratili body v poslední čtvrthodině...

2. 5. 2011

Za hustého deště odevzdala Bílina body nadšeně bojujícím domácím a postup do krajského přeboru začíná být zahalen tajemstvím. Ještě, že vedoucí Strupčice chtějí dramatický závěr soutěže, a tak doma  jen remizovaly s Kláštercem.  Ale vedou již o čtyři body.  Bílina nastoupila ve stejné sestavě jako v posledním vítězném zápase. A začala tradičním tlakem. Fotbalově byla o třídu lepší a domácí obrana kupila chybu za chybou.  Již ve  3.minutě dostal žlutou kartu nejlepší bílinský obránce Filo a v 5.minutě uhodilo. Hasal nakopl míč Merglovi, obrana si dávala přednost s brankařem, toho využil Levý, obešel i brankaře  a zavěsil.  O tři minuty později byl v šanci Ščuka, ale místo přihrávky střílel vedle.  Nůžkami to zkoušel Magyár a potom se probíjel Milo, a byl z toho roh. Ve 23.minutě střílel zdálky Levý, ale brankař byl na místě. To se ještě hrálo za stálé převahy Bíliny, kdy již kopala šest rohů.   Ovšem v 31.minutě zachránil Bílinu Pohl včasným vyběhnutím.   Hosté přestali hrát dopředu a bylo po fotbale.

Druhý poločas začal za hustého deště, který s přestávkami vydržel až do konce.  Bílina se snažila opět o tlak, ale již nebyl tak důrazný. Milo střílel nad a Hasalovi střelu brankař chytil.  Chleba se lámal v 60.minutě. Egrt vyrazil sám po levé straně, nahrál  volnému Hasalovi, a ten ke zděšení bílinských netrefil prázdnou branku. Trest přišel v 74.minutě, kdy obrana hostů již zdaleka nebyla tak pevná jako v prvním poločase.  Pohl střelu z dálky vyrazil jen před sebe a Niš pohotově vyrovnal.  V 82.minutě namazal Pavlíček Mašlovi a ten se snad ze 30 metrů trefil krásně k tyči.  Snaha  o tlak již hostům nic nepřinesla, naopak Süssmilch běžel sám na Pohla a ten střelu vyrazil nohou.  O produktivitě hostů svědčí fakt, že za celý druhý poločas, kdy za domácí chytal hráč z pole,  pouze jednou trefili Moravcem branku.

„První polovina byla obstojná, škoda, že jsme soupeře více nepřitlačili a nevytvořili si více šancí. Ve druhém poločase jsme si šance vytvořili a zase je neproměnili.  Ale po velkých chybách v obranné fázi, to je neštěstí, po dvou střelách,   jsme prohráli zápas.  Jsem velice zklamaný,  již nevěřím v tuto chvíli,  že bychom měli zasáhnout  na postupovou příčku,“ netajil rozčarování asistent bílinského trenéra Bedřich Hulínský. V sobotu hraje Bílina  doma s vedoucím mužstvem soutěže Strupčice, a pokud chce myslet na postup, musí zvítězit.

Branky: 74.Niš, 82.Mašl – 5.Levý

ŽK: 3 – 4

Rohy:  4 – 7

Rozhodčí: Ipser – Smreček, Suchánek