V náročném utkání jsme body uhájili

1. 4. 2012

Domácí získali v boji o záchranu další cenné body a vyhráli třetí zápas za sebou.  Pokud hráli dosud s týmy z konce tabulky, tentokrát se narazili na tým z lepší poloviny.   A také to bylo z počátku zápasu vidět.  Hosté měli mírnou převahu, ale výraznou akcí se představil bílinský jarní objev Baran. V 7.min. poslal zleva od postranní čáry přesný centr na hranici šestnáctky a Levému chybělo snad půl kroku. Potom se vyznamenal brankař Čurda, když trestný kop Watzka vyrazil.  Zajímavá situace nastala ve 14.minutě, na polovině hřiště byl faulován Novák, hra pokračovala, a když se domácí dostali na hranici pokutového území, zapískal rozhodčí Hovorka faul a vrátil hru zpět ke středové čáře.  Ale Bílina se dočkala. Ferko s Levým šli důsledně za míčem, brankař Číž fauloval a  kapitán Novák penaltu s přehledem proměnil.  Potom individuálně pronikal Levý, ale již nestačil zakončit.  V 31.minutě poslal lounský Suchý míč hlavou těsně vedle Čurdovi branky.  Diváci si zabouřili o minutu později, brankař Číž vyrážel míč rukou až v půl kruhu za pokutovým územím, ale hrálo se dál.   V 37.minutě kopal Suchý trestný kop z 20 metrů a trefil se přesně k tyči a vyrovnal. Louny najednou ožily,  ale domácí se dokázali z vyrovnání rychle vzpamatovat.  V 41.minutě po rychle kombinační akci střílel Baran vedle a ve 43.minutě kopali domácí roh. Novák  poslal míč  na přední tyč přesně na hlavu Vosátky, který jen lehce tečoval a Bílina vedla.

Pokud se hrál první poločas pěkný fotbal, druhý již byla pravá fotbalová bitva.  Ale přálo počasí,  sice chladno, ale bez deště, větru a sněhová vánice se Kyselce vyhnula a zahalila Bořeň. Dokonce se i chvíli objevilo sluníčko.   Ale nervozita stoupala hlavně na lavičce Loun,  hlavní rozhodčí Hovorka byl zasypán gejzírem nadávek od trenéra, ale nejen hlavní, ale i pomezní Mencl dělal, že nic neslyší. Přitom Hovorka chyboval na obě strany, v prvním poločase nevyloučil hostům brankaře,  ve druhém mohl rozdat více žlutých karet.  Z fotbalových akcí stojí za zmínku krásná přihrávka Ščuky na Egrta, ale brankař Číž nebezpečí zlikvidoval. V 90.minutě vyrazil Čurda trestný kop hostů a v nastavení se opět předvedl Ščuka, když naservíroval míč před branku.  Bílina cenné tři body uhájila.  Spolehlivě hrála obrana v čele s brankařem Čurdou, osobností byl kapitán Novák. Trenér Kovačka měl k dispozici silnou lavičku, kde chyběli pouze dlouhodobě zranění Bečvařík a Proch.

„Bylo to těžké utkání, chtěli jsme potvrdit tři body z Krupky. V první půli jsme byli trochu lepší, ve druhé se Louny zlepšily. Bylo to již spíše o udržení výsledku, byl to boj. Zatím jsem s jarem spokojený a nebojíme se ani zápasu v Kadani,“ řekl po zápase domácí trenér Jaroslav Kovačka.  V Kadani hraje Bílina  na velikonoční neděli od 16,30 hodin.

Branky: 25.Novák (PK), 43.Vosátka – 37.Suchý

ŽK: 5 – 2

Rohy: 2 – 1

Diváci:  160