Vstup do turnaje v Krupce vítězný

25. 1. 2011

Poprvé a vítězně vstoupil vedoucí celek 1.A třídy do turnaje na umělé trávě v Krupce.  Bylo to druhé přípravné utkání. Před týdnem vyhrála Bílina v Brozanech nad místním béčkem, posíleném hráči se širšího kádru áčka,  3:1, když branky vstřelili Gutsch, Pavlíček a Hronek.  Na všechny tři branky nahrála litvínovská posila 17letý Ekrt. Brankař Pohl chytil penaltu.   Proti Trmicím se hrálo za umělého osvětlení a Bílina měla celý zápas pod kontrolou. Přesto se střelecky nemohla v prvním poločase prosadit. Již v 8.minutě vystřelil pěkně k tyči Moravec, ale brankař střelu vyrazil. Ovšem největší šanci  měly po rychlém útoku Trmice, když Žemba vykopával míč z prázdné branky.  Druhý poločas přinesl již výraznou převahu Bíliny a také začaly padat branky.  Parádní akci předvedla Bílina v 55.minutě po ose Gutsch – Augusta – Milo, když posledně jmenovaný otevřel skoré. Netrvalo dlouho, Karel lehce vystřelil  a  dorážku zužitkoval Gutsch.   V 71.minutě přihrál přesně na Mila Ekrt, ale byl z toho jen roh.  Potom střílel těsně nad Levý a to již  Pohl  v brance mrznul.  Trmickým hráčům evidentně ubývalo sil.  Levý vysunul Mila a ten v plném běhu vypálil a bylo to 3:0.  V poslední minutě se elegantně uvolnil  u brankové čáry Ekrt, nacentroval a Augusta hlavou uzavřel skoré. Druhý poločas se hrál o pět minut méně.  „Máme rozšířený  realizační tým,  novým mužem je  Zbyšek Klimpl, bývalý hráč Teplic a reprezentant.  Vytvořili jsme takový trojúhelník při vedení mužstva,“ řekl  hlavní trenér Josef Tichý.  Klimpl, který má trenérskou licenci A, dosud působil u mosteckého dorostu. Asistentem zůstává také Bedřich Hulínský.

V sobotu sehraje Bílina druhý zápas turnaje, ale na domácím hřišti, na umělé trávě. V Bílině se v  16 hodin představí  Proboštov.

Branky: 59. 78.Milo, 55.Gutsch, 85.Augusta

Bílina: Pohl – Žemba, Hasal, Karel, Mergl (46.Čula) –  Ekrt, Moravec (46.Milo), Pavlíček (46.Augusta), Levý – Gutsch, Filo