Výhru z Modré jsme doma nepotvrdili

8. 10. 2012

Okresní derby se hrálo za příjemného podzimního počasí, přineslo průměrný fotbal a velké emoce v závěru utkání. Nepřehlédnutelnou postavou byl na Kyselce bývalý trenér Proboštova a dnes trenér druholigového Ústí nad Labem Přemysl Bičovský.  Na lavičce  domácích zůstali čtyři hráči základního kádru, mezi nimi po zranění i kapitán Novák. Poprvé zahrozila Bílina v 6.minutě, Bečvařík sprintoval po levé straně, přihrál před branku, ale brankař Račuk byl pozorný. Na druhé straně poslal zleva míč před branku rychlý Nosek, ale ani Blažek ani Holubička míč netrefili.  Proboštovský Blažek se nakonec ukázal jako největší spalovač šancí. Ve 14.minutě jen těsně minula domácí branku střela Záveského a na druhé straně trefil z úhlu tyč Bečvařík.  Velkou šanci měl hostující Blažek, ale sám před brankařem slabě vystřelil a Vondráček si se střelou poradil. Do poločasu si  již ani jedno mužstvo šanci nevytvořilo.

Do druhého poločasu nastoupil v domácím mužstvu Novák, hosté nastoupili ve stejné sestavě z počátku zápasu. V 55.minutě  po chybě na pravé straně domácí obrany byl opět sám před Vondráčkem Blažek, ale šanci neproměnil. O tři minuty později měl Blažek další tutovku, ale Vondráček střelu vyrazil. Po hodině Bílina zrychlila hru, ale opět zachraňoval Vondráček včasným vyběhnutím před Blažkem. Potom hezky vystřelil z otočky domácí  Ščuka, ale Račuk byl na místě.  První velké vzrušení přinesla 67.minuta. Po rohu hlavičkoval proboštovský Záveský,  Gutsch vytlačil míč na tyč a Bečvařík vykopl z brankové čáry. A přišla poslední dvacetiminutovka. Nejdříve zůstal bez povšimnutí faul na Nováka před hranicí šestnáctky. V 72.minutě poslali hosté míč za obranu na Blažka, brankař Vondráček vyběhl, Blažek upadl a domácí brankař dostal červenou kartu.  Bílinští reklamovali, že Blažek před brankařem sám nadskočil, z lavičky byl vykázán  vedoucí mužstva Bedřich Hulínský.  Do zápisu uvedl bílinský kapitán Mergl námitku s tím, že žádá prozkoumat videozáznam.  Domácí neměli druhého brankaře a tak se do branky postavil 19letý Baran, který si zavzpomínal na mládežnická léta, kdy s touto pozicí koketoval. Nutno dodat, že si vedl výborně.  Jak při vysokých míčích, tak při střelách a výborný odhad prokázal i při vyběhnutí, kdy zhatil šanci, koho jiného než Blažka. V 90.minutě se znovu rozbouřila atmosféra, kdy  se domácí dožadovali penalty po stažení Ščuky na hranici velkého vápna. Ale hrálo se dál, stejně jako před tím, když zůstal na zemi ležet domácí Novák. V 93.minutě definitivně zajistil domácím bod výborným zákrokem Baran.  Hosté měli více brankových příležitostí, ale Blažek všechny „zazdil“. Nakonec mohl odjet Proboštov bez bodu, pokud by se kopala penaltu po zákroku na Ščuku.

„V prvním poločase jsme prohrávali souboje ve středu hřiště, ve druhém poločase po prostřídání jsme převzali iniciativu. Po nespravedlivém vyloučení, při nahraném pádu, jsme nakonec byli rádi za bod,“ hledal diplomatická slova domácí předseda klubu Petr Procházka.

ČK: 72.Vondráček (B)          ŽK: 3-2               Diváci: 210            Rohy: 3-4

Rozhodčí: Suchánek – Roháč, Beneš

Bílina: Vondráček – Choutka O., Gutsch, Vosátka, Mergl – Ferko (58.Ščuka), Pavlíček, Augusta, Sivák (46.Novák) – Levý, Bečvařík (73.Baran)

Proboštov: Račuk – Fork, Uka, Cmíral, Sedlák (69.Kliský) – Polkoráb, Holubička (85.Zajíček), Kulhánek, Nosek – Záveský, Blažek