Z Horního Jiřetína vezeme bod

23. 4. 2012

Šest zápasů bez porážky za sebou, to je výsledek tažení   Bíliny za záchranou v krajském přeboru.  Při vyrovnanosti dolní poloviny tabulky má každý bod cenu zlata. Po první jarním kole klesla Bílina  na poslední 16. příčku tabulky.  Nyní je 11., když mužstva na 9. – 12. místě mají shodně 27 bodů.    Trenérovi Kovačkovi chyběl zraněný Ščuka a Levý, který nastoupil až v závěru,  a pro zranění střídal Novák. Naopak úspěšně pokračuje rekonvalescence Bečvaříka, který byl již na střídačce. Utkání v Horním Jiřetíně mělo dva rozdílné poločasy, v prvním fotbalovějším byla lepší Bílina, ve druhém, kdy se hodně přitvrdilo, to byli domácí.   První střelu zápasu vyslal v 9.minutě Mergl, ale mířila hodně nad.  Ve 12.minutě zbytečně na hranici domácí šestnáctky kličkoval Egrt, ztratil míč a po rychlém útoku domácích se trefil hlavou Tomanec.   Bílina se snažila o kombinační hru, domácí spoléhali na rychlé protiútoky.  Již za deště nahrál zprava na hranici velkého čtverce Egrt a Baran se snažil přelobovat brankaře domácích.  Míč skončil nad břevnem v autu. Fotbalovou lahůdku viděli diváci v 31.minutě. Kapitán Novák kopal  zprava trestný kop, míč se otřel o břevno a bylo vyrovnáno.  Potom se hra zrychlila, vedle střílel domácí Šamun a střelu Augusty tečovali domácí  na  roh.  Obrovskou šanci měl ve 41.minutě jiřetínský Vomáčka, byl sám před brankařem Vondráčkem, ale vystřelil vedle.  V poslední minutě udělal hrubku domácí brankař Šuber, když tísněn Kotěšovským ztratil míč mimo pokutové území a Baran doběhl s míčem a rukama nad hlavou do branky.

V úvodu druhého poločasu procházel bílinskou obranou jako nůž máslem Šamun, ale vystřelil vedle. Potom poslal pěkný míč Baran dopředu na Nováka, ale brankař Šuber včas vyběhl.  V 55.minutě se vyznamenal bílinský brankař Vondráček, který vytěsnil nad břevno hlavičku Tomance.  Domácí vyrovnali ze skrumáže po rohovém kopu.   Do konce zápasu si již žádné mužstvo  velkou šanci nevytvořilo a Pavlíčkovu střelu brankař chytil.

„Věděli jsme, že to bude tvrdý zápas, Jiřetín tím je známý. Ve druhém poločase se to potvrdilo, když nastoupil náš bývalý hráč Filo. V prvním poločase jsme byli jasně lepší, ale ve druhém jsme pod tlakem vedení neudrželi.  Ale je to šestý zápas za sebou bez porážky,“ hodnotil bílinský trenér Jaroslav Kovačka. V sobotu se představí na Kyselce  třetí mužstvo tabulky AFK LoKo Chomutov, hraje se od 17 hodin.

Branky: 12 a 70.Tomanec – 31.Novák, 45.Baran

ŽK: 3 – 1

Rohy:  5 – 2

Rozhodčí: Bouma – Šťastný, Hlinka