Cenné body z Neštěmic

15. 9. 2013

K zápasu 6. kola KP přijela Bílina do Neštěmic jako favorit, protože už čtyři kola neprohrála a získala sérii 14 bodů. První poločas probíhal za mírné převahy našeho mužstva v poli, hráči si vytvořili několik stoprocentních šancí – Augusta ve 12. minutě stál osamocen proti brankáři hostů, ale jeho střela nepochopitelně minula branku, Masopust ve 36. minutě přestřelil z malého vápna po akci Měšťánka..I soupeř si vytvořil dvě gólové příležitosti, první zlikvidoval brankář Vondráček, druhou „ zazdil“ domácí střelec Krok. Nerovný  terén v Neštěmicích nesvědčil kombinační hře, míče po trávě neklouzaly a často zůstávaly mezi chodidly hráčů.

Do druhého poločasu stáhl trenér Kovačka nevýrazného Levého, kterého nahradil Bečvařík. Na hřiště pak postupně přišli i Schuchardt, Martin Choutka a Ročenovič. Z náhradníků zaujal hlavně Schuchardt, který v 70. minutě unikl po levém křídle a předložil přesný centr na přední tyč, který s přehledem uklidil hlavou do branky Bečvařík. Do konce zápasu potom měli mírnou převahu domácí, ale šanci k vyrovnání si nevytvořili. Cenné tři body putují do Bíliny. Asistent trenéra Josef vyzdvihl bojovnost a pracovitost celého mužstva, autorovi komentáře se líbili hlavně krajní obránci Bíliny Mergl a Žemba a v útoku pracovitý a rvavý Měšťánek.

FK Český Lev Neštěmice – FK Bílina 0:1/0:0/

Branka : Bečvařík