Další zbytečná domácí porážka

1. 5. 2017

Kdo sledoval první půlhodinu domácího zápasu Bíliny proti Kadani, měl z domácích velmi dobrý dojem. Hráli jednoduše, přesné míče létaly za obranu hostů a rychlí útočníci Kotěšovský a hlavně Tůma měli několik gólových šancí. Tůma jednu z nich proměnil v 20. minutě,  když si rychle vyměnil míč s Kotěšovským a chladnokrevně zavěsil k tyči.  Nikdo na Kyselce nevěřil, že Kadaň má šanci na nějaké body. Zvrat přišel ve 40.minutě, kdy fatálně chyboval brankář domácích a „nabil“ kadaňskému Šibíkovi, který vstřelil velmi jednoduchý gól. A zkoprnělá Bílina inkasovala do poločasu ještě jednou, když z hranice pokutového území přesně a tvrdě vypálil Belej. Druhý poločas fakticky trval jen deset minut, protože v 53. a 55. minutě dostala Bílina další dva góly od vysokéhoútočníka  Karbana a bylo po zápase. Od tohoto okamžiku domácí předváděli fotbalový zmar, který nezastavilo ani vyloučení hráče hostů Moravce. Místo zjednodušení hry a rychlého přenesení k pokutovému území hráči vodili míč, o který následně po druhé, třetí kličce přišli. Bílinští ve snaze o agresivitu dost divoce faulovali(Záhradský, Karel). Druhý jmenovaný byl vyloučen v 70. minutě po faulu zezadu. Hosté závěr takticky rozkouskovali a nepustili domácí ke snížení.

Bílina – Kadaň 1:4(1:2)

Sestava domácích : - Bečvařík, Šoufek, Karel, Mergl – Záhradský, Hurt, Pavlíček, Baran – Tůma, Kotěšovský

Střídali: KatreničHromádko,Procházka