Derby vítěze nemělo

5. 10. 2015

Diváci, kteří navštívili sobotní derby KP mezi domácí Bílinou a exdivizní Krupkou, rozhodně nelitovali. Viděli výborný fotbal z obou stran, rychlou, agresivní hru, pěkné kombinace a čtyři branky, na závěr potom 12 penalt.

První poločas nabídl vyrovnanou hru a představení elitních střelců obou týmů. Už v 8. minutě po nákopu domácí obrany se prosmýkl mezi stopery Krupky Fr.Tůma a po kličce brankáři skóroval do prázdné branky – 1:0.

Ve 25. minutě trestuhodně ztratil míč domácí Watzka a Dominik Valenta neměl práci s vyrovnáním. Naštěstí pro domácí se hned v následující minutě po zmatku v pokutovém území hostí  krásně do šibenice trefil  Kotěšovský.

Do druhého poločasu vstoupila lépe Krupka a na dlouhé minuty přitlačila Bílinu na vlastní polovinu. V 52. minutě provedl Dominik Valenta celou bílinskou obranu a zblízka překonal Pohla v brance domácích. O deset minut později udělil rozhodčí přísnou žlutou Pavlíčkovi a protože byla už druhou pro tohoto hráče, Bílina šla do deseti. Paradoxně od této chvíle se hra vyrovnala a utkání dospělo do pokutových kopů.

Za stavu 5:5 Klaus Pohl efektním zákrokem vychytal krupského Al-Eraidi a penaltové vítězství pak potvrdil bezpečně obránce Bíliny Karel.

Bílina potvrdila, že jí svědčí kvalitní týmy, které chtějí hrát fotbal a po utkání v Blšanech znovu získala s výborným  celkem dva cenné body.

Bílina – Krupka 3:2 (np)