Domácí premiéra nám nevyšla

11. 9. 2016

Na Kyselce se v nádherném počasí představil v sobotu kvalitní soupeř. Krupka si celý zápas vedla výborně a domácí tentokrát nedostali sebemenší šanci hrát vyrovnaný zápas. Útočná osa Rilke, Kolář, D. Valenta byla k neudržení a oslabená obrana domácích (chyběl stoper Karel, ve 20. minutě odstoupil pro zranění druhý zkušený zadák Mergl) nestačila odvracet rychlé a přesné průniky hostů. První dva góly padly v 10. a 13. minutě a byly jako přes kopírák. Přízemní centr po úniku zleva na volného hráče před brankou. Malá jiskřička naděje svitla v 22. minutě, kdy po faulu na Rokose proměnil nekompromisně pokutový kop domácí střelec Tůma. Definitivní tečku za nadějemi domácích dal v 40. minutě Kolář, který nádherně obstřelil placírkou bezmocného brankáře domácích Pohla.

Druhý poločas přinesl podobný obraz hry jako první dějství. Bílina se bránila průnikům hostů, domácí Klaus Pohl vychytal několik tutovek rychlých útočníků Krupky. Do obrazu zápasu patří ještě čtvrtý gól hostů, který vsítil D. Valenta po kolmici , jejímž autorem byl vynikající Emil Rilke. Celek Bíliny až do konce bojoval, v závěru si vytvořil i několik šancí, ale zdramatizovat zápas se nepovedlo.

Bílina – Krupka 1:4 (1:3)
Branky : Tůma – Kolář 2, Zigmund, Valenta
Sestava domácích:
Pohl - Katrenič, Mergl, Šoufek, Baran - Hromádko, Hurt, Rokos, Pavlíček, Záhradský-Tůma
Střídali : Bečvařík, Levý, Procházka, Kozler