Famózní obrat přinesl tři body

30. 8. 2015

Jako u Verdunu  si museli připadat diváci v sobotním horkém odpoledni na Kyselce v Bílině. Padlo deset pěkných gólů, k vidění byly nádherné akce i školácké chyby. Zkrátka derby Bílina – Srbice pobavilo diváky – v prvním poločase příznivce Srbic, v druhém fanoušky domácích.

Průběh zápasu byl bláznivý. Bílina nastoupila jako favorit suverénně, měla stálou převahu, ale branky padaly pouze do její sítě. Po první chybě obrany se dostal ve 20. minutě sám k bráně hostující Kulhánek a zamířil přesně – 0:1. V 32. minutě po superkiksu stopérů i brankáře Gotz – 0:2.

V 38. minutě povedený brejk a Salák – 0:3. V závěru poločasu fatální chyba Z. Levého – Kuncl na  0:4. Mezitím Bílina stále útočila, ale její pokusy končily většinou před finální přihrávkou nebo mimo bránu. Chyběla týmová spolupráce, sólové pokusy ke vstřelení branky nevedly.

Nevídaný zvrat ve druhém poločase způsobilo několik faktorů.Hosté přestali běhat, trenér Kovačka dobře vystřídal, ale základem obratu byli, jak se dnes moderně říká, rozdíloví hráči. Fr. Tůma neúnavně nabíhal, chtěl hrát a má v pokutovém území obrovskou kvalitu. Zezadu ofenzivu podporoval jako správný kapitán Mergl a jeden ze svých nejlepších výkonů podal zkušený Bečvařík. Když se přidali i další hráči, Bílina dominovala.

V 52. minutě Fr.Tůma vysunul Bečvaříka a ten zakončil přesně – 1:4.

O tři minuty později se v pokutovém území uvolnil Watzka, byl sražen. Penaltu bezpečně proměnil Fr.Tůma -2:4. V 69. minutě pronikl zleva do území Srbic Mergl, našel Kotěšovského a ten doklepl - 3:4. 72. minuta – Fr.Tůma se krásně obtočil kolem dvou obránců Srbic a nekompromisně k první tyči -4:4. V 86. minutě dostal červenou kartu hostující Vitner za faul bez míče. V 90. minutě dokončil hattrick Fr. Tůma po úniku od  poloviny hřiště. Šestou branku vstřelil Kotěšovský, když doklepl v 93. minutě vyraženou střelu Kozlera.

"Dnešní utkání bylo jen pro silné nátury. Nikdy jsem nic podobného nezažil. Naši hráči ukázali velikou mentální sílu a z toho máme největší radost. Do druhé půle vletěli jako uragán a Srbice nevěděly co s tím. Na konci byla děkovačka diváků. To jsme v Bílině ještě také nezažili. Tohle byla nejlepší pozvánka na příští sobotu, kdy po dlouhé době hrajeme tradiční derby v Duchcově opět v krajském přeboru", okomentoval utkání Petr Procházka, prezident FK Bílina.

Bílina – Srbice 6:4(0:4)

Branky : Fr.Tůma 3, Kotěšovský 2, Bečvařík – Kulhánek, Gotz, Salák, Vágner