Jalový výkon v prvním poločase znamenal ztrátu

7. 6. 2015

Utkání se Bílině vůbec nevydařilo, hráči si neporadili s taktikou hostí, kteří celé utkání hráli na rychlé brejky. Ukázalo se, že Bílina nebyla ochotna vracet se po ztrátě míče a obránci nestačili rychlostí na brejkové hráče hostí, kteří v prvním poločase proměnili vlastně všechny šance. V 18. minutě nákop hostů nevyřešil brankář Kovačka a soupeř vstřelil jednoduchý a velmi laciný gól. Ve 24. minutě propadla levá část obrany a přesná přihrávka našla osamoceného útočníka před brankou - 0:2. O párminut později nákop hostí nedoskočili stopeři a hlava útočníka hostí mířila přesně – 0:3.

V nástupu do druhého poločasu se Bílina pokusila zvrátit průběh zápasu.Bylo možno předpokládat, že hosté, kteří přijeli jen s jediným náhradníkem, fyzicky nezvládnou vedro a  tempo, které od začátku nasadili. Už v 55.minutě se podařilo domácím skórovat, když Katrenič z pravé strany přesně trefil odražený míč. Hosté však nerezignovali - velkou zásluhu na tom má i jejich trenér,  bývalý skvělý teplický  stoper Marian Řízek, který nepřetržitě povzbuzoval a z lavičky řídil hru Hrobců. V 64. minutě hosté skórovali z ojedinělého protiútoku, opět po nedůsledné obraně domácích. V dalších minutách se záložníci Bíliny snažili o individuální akce, zbytečně dlouho drželi míč, o který následně pravidelně přišli. V poslední minutě Bílina korigovala na 2:4 z trestného kopu po chybě hostujícího brankáře. "Dnes jsme viděli typické jarní utkání našeho týmu. Měli jsme řadu brankových příležitostí, které jsme neproměnili. V tom máme největší rezervy. Nejlepší den neměl ani jindy spolehlivý brankář Kovačka. Soupeř proměnil své šance a to rozhodlo. Čtyři branky v naší síti jsou ale moc. Horké počasí bylo pro oba týmy stejné, na to se samozřejmějmě vymlouvat nechceme, ve středu zakončíme domácí vystoupení utkáním se Spořicemi. Věřím že se doma rozloučíme vítězstvím", okomentoval nepovedené utkání prezident FK Bílina Petr Procházka.

Bílina Hrobce 2:4 (0:3)

Branky domácích:  Katrenič, Mergl

Sestava:

Kovačka - Žemba (73. Procházka), Karel, Pavlíček, Mergl - Záhradský, Vlasák, Augusta, Levý (46.Bečvařík) - Kotěšovský (46.Schuchardt), Katrenič (80.Rokos)