Jaro začalo rozpačitě

16. 3. 2014

Utkání dvou rozdílných poločasů zažili diváci prvního jarního kola v Bílině. Už před zápasem mluvil trenér Kopačka o neoblíbeném soupeři z Loun. Hráči našeho soupeře celý zápas poctivě presují, jsou běhaví a vždy připraveni vyrazit ve dvou , třech hráčích do rychlého protiútoku. Celý první poločas probíhal v jejich režii. Domácí, oslabeni o opory základní sestavy Pavlíčka, Mergla, Augustu a Měšťánka, nastoupili s jedním útočníkem. Masopust si v úvodu vypracoval jednu dobrou šanci, míč však skončil mimo branku. Podobnou šanci hostů skvěle zlikvidoval Vondráček.

V 38. minutě nechali bílinští obránci volno před pokutovým územím a lounský Zelinka z 20 metrů vymetl šibenici domácí branky.
   Obraz hry se zcela změnil v druhém poločase. Místo nevýrazných záložníků Choutky a Schuchardta přišli Kotěšovský jako druhý útočník a ofenzivně laděný Bečvařík. Bílina stupňovala tlak, lounští přestávali stíhat
presink a gól visel ve vzduchu. Padl v 70. minutě, kdy jeden z nejlepších hráčů Bíliny Žemba vybojoval míč u lajny a jeho přízemní centr si srazil do brány jeden z lounských stoperů. Bílina pokračovala v tlaku, Louny se snažily o rychlé brejky , výsledek se však do konce utkání nezměnil.
Na řadu přišla oblíbená disciplína domácích – střelba penalt. To, co na podzim fungovalo bezchybně(Bílina neprohrála ani jeden rozstřel), tentokrát nevyšlo. Po úspěšných Masopustovi, Vosátkovi a Bečvaříkovi ve čtvrté sérii nekorunoval svůj výborný výkon Vlasák. Jeden bod za bojovnost v druhém poločase má však svoji cenu.

Bílina – Louny 1:2nP(0:1)

Sestava domácích:
Vondráček – Baran(64.Ročenovič),Žemba,Vosátka,Gutsch,Schuchardt(46.Bečvařík)