Litvínov potvrdil výborný vstup do jarní části

5. 4. 2014

Smolné utkání sehráli fotbalisté Bíliny v dalším kole krajského přeboru. V utkání s Litvínovem totiž určitě nebyli horším týmem. První poločas byl velice vyrovnaný, dobré obrany však nedovolily přímé ohrožení branky. Až v poslední minutě se konečně ideálně povedl roh Masopustovi. Na penaltě výborně naskočil Augusta a hlavou nedal brankáři hostí žádnou šanci. Krásný gól do šatny potěšil fanoušky a vzbudil naděje do druhého poločasu.

Bohužel tyto naděje zhatila 64. minuta. Po fatálních chybách obrany dvakrát během několika desítek vteřin skóroval kapitán Litvínova Svoboda. V dalším průběhu zápasu se Bílina pokoušela o překonání obrany hostí, vytvořila si tlak, který bohužel ke korigování skóre nevedl. Hosté dobře bránili a hrozili z brejků.

Jak hodnotit výkon Bíliny? Forma z podzimu zatím týmu trenéra Kovačky chybí. Obrana působí po většinu zápasu pevným dojmem, ale jak v Děčíně , tak i doma s Litvínovem se dopustí dvou, tří chyb a soupeř trestá. Při hře dopředu nejvíce chybí spolehlivý střelec. Pevně věřím, že forma poroste. Uzdravení hráči získají herní jistotu, sestava se stabilizuje. Bílina má silnou lavičku, která může rozhodovat vyrovnané zápasy. Příští zápas doma s Neštěmicemi může hodně napovědět o cestě, kterou se bude tým z Kyselky ubírat dál.

„Předvedli jsme dnes výborný výkon, který se musel divákům líbit. Bohužel jsme po naší hrubé chybě inkasovali vyrovnávací branku a než jsme se oklepali, padla do naší sítě druhá branka. Litvínov má velice kvalitní tým a my jsme spokojeni s tím, že naši hráči v tomto utkání rozhodně nehráli druhé housle. Zkrátka dnes zvítězil šťastnější celek“,  řekl po utkání Petr Procházka, prezident FK Bílina.

Bílina – Litvínov 1:2 (1:0)
Sestava Bíliny:
Vondráček - Žemba, Vosátka (84. Ročenovič), Pavlíček, Mergl –  Záhradský, Vlasák, Schuchardt (65,Kotěšovský), Levý (70.Baran), Masopust (78.Bečvařík), Augusta