Memoriál Františka Veselého 2103 se vydařil

25. 9. 2013

Memoriál Františka Veselého, IV. Ročník

Bílina, 25.9.2013

Na útulném stadionu FK Bílina se v úterý 24. a ve středu 25. uskutečnil IV. ročník Memoriálu Františka Veselého, legendy Slavie Praha celého českého fotbalu. Letošní ročník byl vypsán pro hráče narozené v roce 2004 a mladší. Obhájcem putovního poháru byla Sparta. Sedm účastníků se střetlo v průběhu dvou dnů každý s každým. Od prvních utkání bylo zřejmé, že Sparta chce vítězství z loňského ročníku  obhájit. Vítězství však chtěly i další týmy, takže byly k vidění výborné výkony všech hráčů. Turnaj skvěle rozehrály Pardubice. Spartě zdatně sekundovala i domácí Bílina. Výborimg_9708.jpgně hrály Teplice. Jeden z favoritů, pražská Slavia s hráči ročníku 2005, s přehledem procházela turnajem. Největší drama prvního dne předvedli právě slávisté v utkání s Teplicemi. Ty vyrovnaly na 3:3 několik vteřin před závěrečným hvizdem. Rodiče obou celků vytvořili utkání skvělou kulisu a atmosféru. Bouřlivý potlesk všech diváků po utkání byl odměnou malé fotbalisty. Po prvním hracím dnu se tabulka vykrystalizovala do finální podoby. Bylo jasné, že o vítězství se poperou Pardubice, Sparta, Slavia a Teplice. Dramatická utkání byla k vidění do samého konce. Vrcholem turnaje pak bylo poslední utkání mezi Spartou a Slavií. Sparťané se ujali vedení a zdálo se, že obhájí vítězství a putovní pohár si odvezou zpět. Slávisté však byli proti. Ohromným úsilím, bojovností, ale i fotbalovým umem dokázali utkání obrátit a tak putovní pohár pro vítěze Memoriálu Františka Veselého putuje na Slavii.

Slavnostního závěrečného ceremoniálu se zúčastnil i starosta města Bílina Josef Horáček:

„Jsem rád, že se i dnes najdou nadšení a schopní lidé, jako zdeimg_9758.jpg přítomný Petr Procházka a jeho tým spolupracovníků. Bez nich by nebylo možné podobné akce pořádat a já jsem samozřejmě velice rád, že v Bílině můžeme v rámci Memoriálu každoročně uvítat mladé naděje našich nejslavnějších fotbalových klubů. Utkání mezi Spartou a Slavií má vždy svůj náboj v jakékoli kategorii a i dnes bylo vidět, že kluci fotbal hrát umějí“, řekl Josef Horáček v průběhu závěrečného ceremoniálu. „Slova pana starosty jsou pro nás povzbuzením, za které děkujeme. Faktem je, že v průběhu letošního ročníku jsme přijímali pouze pochvaly od všech účastníků, trenérů i rodičů. Poděkovat proto chci všem lidem v našem klubu, kteří se na přípravě a průběhu turnaje podíleli: Václavu Mojžíšovi, Martinu Köhlerovi, Vladimíru Talovicovi, Veronice Horové, Elišce Chaloupkové, Lukáši Katreničovi, Denisi Podanému, Janě Procházkové a Michalu Procházkovi“… o).

Výběr fotografií na facebooku FK Bílina.

Konečné pořadí Memoriálu Františka Veselého 2013, IV. ročník

1.       SK Slavia Praha