Návrat Klause Pohla domů se vydařil

21. 9. 2015

K dalšímu domácímu zápasu nastoupila Bílina proti nevyzpytatelnému týmu Hrobců bez tří opor v obraně. Nemoc a pracovní povinnosti vyřadily Mergla, Karla i Žembu a tak se do obrany vrátil Pavlíček a krajního beka si zkusil útočník Kotěšovský. Ten se úkolu zhostil velmi dobře a nejlepšího hráče hostí Kalu s přehledem ubránil. Hrobce se do utkání pustily bez bázně a už v 8. minutě využily zmatku v obraně domácích a dali úvodní gól.

Bílina znervózněla a další dlouhé minuty si nevypracovala žádnou šanci.

Až ve 36. minutě Katrenič vysunul Tůmu, ten se prosmýkl kolem hostujícího obránce a vyrovnal. Do poločasu další branky nepadly. i když Bílina přebrala definitivně otěže zápasu. Obranné úkoly dobře plnil Z. Levý, líbily se průniky šikovného Watzka po levém křídle.

V 50. minutě vystřelil Bečvařík, hostující brankář neudržel míč a dobíhající Tůma byl sražen. Sám se postavil k penaltě a dal svůj druhý gól.

O tři minuty později si fantom zápasu Tůma nádherně v plném běhu zpracoval na prsa pas Pavlíčka a dovršil hattrick. V 70. po faulu domácí obrany kopali hosté penaltu – do tyče. Hned z následného útoku se znovu na pravém křídle uvolnil Tůma a tvrdou střelou vsítil svůj čtvrtý gól.

Další penaltu kopali hosté o tři minuty později, když výborný Klaus sice pokryl v pádu míč, ale přes ruce mu přepadl hráč hostí. Tentokráte se střelec Hrobců z penalty nemýlil – 4:2. V závěru utkání byl po druhé žluté vyloučen hráč hostí a o pár minut později i poněkud necitlivě domácí Záhradský za nerespektování pokynu rozhodčího, který před rozehrávkou ukázal na píšťalku, což rozehrávající Záhradský nepostřehl.

V prodloužení uvolnil Schuchardt J.Levého, který k bližší tyči uzavřel účet utkání – 5:2. Druhý poločas se musel líbit, neměl hluchá místa a Bílina předvedla výborný útočný fotbal. "Jsme rádi, že máme zpět v týmu Klause Pohla, který dnes prokázal, že si vynikající formu udržuje neustále. Několika zákroky tým v důležitých chvílích podržel, což se v dalším průběhu hry ukázalo jako klíčové. Rozhodujícím momentem byla naproměněná penalta hostů na 3:2, my jsme po brejku dali čtvrtou branku. Potom již hosté neměli na obrat síly. Jedme teď na hřiště Chomutova a rádi bychom už venku bodovali", ohodnotil utkání Petr Procházka, prezident FK Bílina.

Bílina – Hrobce 5:2 (1:1)

Branky domácích : Tůma 4 (1pk), J.Levý

Sestava: Pohl - Kotěšovský, Pavlíček, Katrenič, Bečvařík - Záhradský, Procházka, Levý Z., Watzka – Baláž, Tůma

střídali: Schuchardt, Kozler, Rokos, Levý J., Růžička