Neštěmice jsme nepřehráli

13. 4. 2014

Štěstí, které přálo Bílině v některých vyrovnaných zápasech podzimu, se asi unavilo. Utkání, které domácí sehráli v sobotu na svém stadionu, začalo velmi dobře.Dvě břevna po krásných akcích na obou stranách během prvních minut signalizovala, že se bude hrát útočný fotbal, přitažlivý pro diváky. To se naplnilo v prvním poločase. Zvláště když už v 11. minutě vydřel Kotěšovský míč a skvěle odcentroval. Číhající Masopust se v dobré šanci nemýlil a Bílina vedla.Zápas pokračoval svižně za mírné převahy domácích až do 40. minuty, kdy trestný kop zahrávali hosté z Neštěmic.

Kdo viděl utkání ligových Teplic na Bohemce, ten má jasnou představu, jak Bílina dostala vyrovnávací gól. Střela kolem zdi na brankářovu tyč, úkrok  domácího brankáře do středu a pak jen smutný pohled na míč v síti. Gól do šatny žádnému týmu nepomůže a zanechal stopy na hře domácích v druhé půli. Dobrá hra z prvního poločasu se vytratila, na kopačkách domácích přibývalo nepřesností a utkání spělo k remíze. Kalich hořkosti si vypili domácí v 82. minutě, kdy po ojedinělém závaru u domácí branky skončil míč v síti. Závěrečný tlak už přinesl jen zahozenou velkou šanci Bečvaříka po centru velmi dobrého Barana. Neštěmice uhájily vítězství. Příští týden zajíždí Bílina do Litoměřic, kde nemá co ztratit. „V prvním poločase jsme měli dobré příležitosti ke skórování, které jsme však nevyužili. Po přestávce byl náš výkon bez bojovnosti a nasazení, na což jsme v závěru doplatili. Hráči si musí uvědomit, že s plným nasazením je třeba hrát celých devadesát minut a ne jen část utkání. Musí si uvědomit, že postavení v tabulce nic neznamená a že každé utkání začíná za stavu 0:0. Musíme se vrátit na zem a hrát způsobem, který nám na podzim přinášel body. Před námi je těžká série utkání s předními celky, uvidíme tedy, jak na tom doopravdy jsme“, hodnotil třetí porážku v řadě Petr Procházka, prezident FK Bílina.

Bílina – Neštěmice 1:2 (1:1)

Sestava Bíliny: Vondráček-Pavlíček (68.Bečvařík),Vosátka (46.Gutsch),Mergl, Baran,
Vlasák, Augusta, Záhradský, Schuchardt (68.Ročenovič)
Kotěšovský (79.Novák),Masopust (46.Levý)