Obrat za tři body

7. 4. 2019

Na hřišti v Bílině nastoupili domácí poprvé na jaře. Jejich soupeřem byl soused ve špičce tabulky Vroutek, který ve svém kádru využívá několik cizinců a hraje kombinační fotbal s  velmi nepříjemným presinkem. První poločas byl v poli vyrovnaný, ale Bílina si díky brejkům po křídlech vytvořila několik stoprocentních šancí. Útočníci však ve finální části tyto šance trestuhodně spálili. Ve 37. minutě po tlaku skórovali hosté a do kabiny stav 0:1 vydržel.       Trenér Kovačka sáhl ke střídání a měl mimořádně šťastnou ruku. Mladí Tirb i Magyar rozhýbali hru a druhý jmenovaný dokonce při prvním kontaktu s míčem vyrovnal, když neohroženě pronikl do vápna a střílel tvrdě a přesně. Zdálo se, že Bílina převezme otěže utkání, ale v 63. minutě byl po druhé žluté vyloučen Záhradský  a vypadalo to, že Bílina bude hájit aspoň remizu. Paradoxně však  přechod na jednoho útočníka hře Bíliny prospěl hlavně díky skvělé práci Fr. Tůmy, který odtahoval obránce Vroutku do středu a vytvářel prostor pro krajní záložníky k rychlým brejkům. Zvláště zkušený Kotěšovský (třetí povedené střídání) úspěšně unikal po pravém křídle a byl autorem skvělé přihrávky, po které nekompromisně zavěsil Tůma. Hráči Vroutku ztráceli síly a jejich útoky už neměly kvalitu prvního poločasu. Jejich obrana ve snaze o vyrovnání hrála riskantně vysoko a toho využil superrychlý Tůma k vstřelení další branky, když chladnokrevně dokončil samostatný brejk střelou kolem stojné nohy brankáře Vroutku. Ještě jednu šanci si vytvořil Franta Tůma, když byl sražen v pokutovém území. Jeho tvrdou střelu z penalty však skvěle zlikvidoval pádem k levé tyči brankář Vroutku Dmytro Haza. Radost z otočeného zápasu byla po skončení obrovská. Myšlenky však už směřují k dalšímu utkání na hřišti vedoucích Ervěnic.

Bílina – Vroutek 3:1(0:1)

Branky : Tůma 2, Magyar – Kobera