Po prospaném začátku dělba bodů

29. 10. 2012

Zimní turnaj připománal sobotní zápas krajského přeboru v Bílině. Husté sněžení nevěštilo nic dobrého a rozhodčí uznali hrací plochu s umělou trávou za způsobilou až 15 minut před začátkem zápasu. Přes snahu pořadatelů však v prvním poločase převládala na hrací ploše bílá nad zelenou. Se sněhem se překvapivě dokázali lépe vyrovnat hosté a začátek zápasu patřil jim. K neudržení byl útočník Tichý. Ten již ve 3.minutě lehce prošel obranou a hosté vedli. O pět minut později byl před brankařem Vondráčkem opět sám Tichý, ale domácí brankař předvedl dva vynikající zásahy. Z protiútoku měl velkou příležitost domácí Levý, ale jeho oblouček skončil nad břevnem. Dílo zkazy dokonal Tichý v 10.minutě, když si naběhl před branku a podruhé zavěsil. Domácí se postupně dostávali do tempa a v poli se hra vyrovnala. Po faulu na Nováka sám postižený z penalty snížil. Závěr poločasu patřil Bílině. Brankař Krupička měl práci se střelou Mergla a v poslední minutě reklamovali domácí ruku obránce v pokutovém území. Do šaten šli hosté se zaslouženým vedením, byli důraznější a pohyblivější.

Do druhého poločasu již nenastoupil zraněný Bečvařík, přestalo sněžit, ale přidal se ledový vítr. Hra se zrychlila a v 51.minutě vyrovnal Baran. Trestný kop Nováka skončil těsně nad. V 75.minutě měli hosté velkou šanci, ale Tichý sám na desítce mířil těsně vedle tyče. O deset minut později opět Tichý hlavou před brankou mířil vedle. Potom ještě stříleli z dálky domácí Mergl a Vosátka. Ovšem poslední šanci měli hosté, v 89.minutě dostal míč do uličky Šikl, a k úlevě domácích mířil vedle. Bílina dohrávala o deseti, když po druhé žluté kartě musel do kabin Gutsch. Na těžkém terénu řídil utkání rozhodčí Moder s přehledem.

„Začátek jsme totálně zaspali, za deset minut prohráváme nula dva. Ve druhém poločase jsme se zlepšili a po vyrovnání jsem věřil ve třetí branku. Ale za vývoj zápasu jsem s remízou spokojen,“ uvedl domácí trenér Jaroslav Kovačka.

Branky: 24.Novák (PK), 51.Baran – 3., 10.Tichý

ČK: 81.Gutsch (B) ŽK: 3 – 3 Rohy: 0 – 4 Diváci: 40

Rozhodčí: Moder – Holub, Mydlář

Bílina: Vondráček – Choutka O., Vosátka, Gutsch, Mergl – Levý, Pavlíček, Augusta, Baran (60.Ferko) – Bečvařík (46.Ščuka), Novák (75.Žemba)