Po šesti kolech tři body

31. 5. 2015

V dalším kole KP přijelo do Bíliny mužstvo Horního Jiřetína, soused v tabulce. První poločas – to bylo na obou stranách trápení s proměňováním šancí. Už v 7. minutě napřáhl Pavlíček z 30 metrů a zatřásl břevnem. Bílina měla minimálně čtyři „tutovky“,kdy se hráč ocitl tváří v tvář brankáři. Neproměnila ani jednu. Hosté měli pouze jednu šanci, ta však byla více než stoprocentní. Jiřetínský útočník stál na malém vápně s míčem u nohy, tvrdě vystřelil a míč od tyče k tyči nakonec vypadl brankáři Kovačkovi do náruče.

Netrpěliví diváci se dočkali po přestávce a byli odměněni opravdu pěknými góly. Ke zlepšenému výkonu přispělo povedené střídání, kdy Kotěšovský, Levý i Procházka výrazně oživili výkon domácích. V 56. minutě pronikl po křídle Kotěšovský, jeho centr chytře přeskočil Augusta a dobíhající Vlasák neměl před prázdnou brankou problém – 1:0. V 79. minutě vysunul Levý Kotěšovského za obranu a ten nezištně přihrál před prázdnou branku Procházkovi – 2:0. V závěru zápasu hosté otevřeli obranu a byli po zásluze potrestáni – Levý sám před brankou mazácky přeloboval nešťastného brankáře hostí - 3:0.

V domácím celku se líbil Kovačka v brance, obrana pracovala spolehlivě, záloha ožila až po vystřídání. Katrenič podává v útočné fázi dobré a bojovné výkony, trápí ho však proměňování šancí. Augusta se vrací do formy před zraněním, v tomto zápase hodně oběhal v útoku i obraně. Další zápas hraje Bílina opět doma a dobrý výkon z druhého poločasu je pozvánkou na příští sobotu.

Bílina – Horní Jiřetín 3:0 (0:0)

Branky: Vlasák, Procházka, Levý

Sestava domácích:

Kovačka - Žemba (73.Chouka), Pavlíček, Karel, Mergl – Záhradský (84.Rokos), Vlasák, Schuchardt (46.Levý), Bečvařík (51.Kotěšovský) Augusta -- Katrenič (76.Procházka)