Po vítězství v H. Jiřetíně návrat do čela tabulky

16. 3. 2014

V dalším kole nastoupili muži FK Bílina na hřišti v Horním Jiřetíně. Počasí bylo pravé aprílové, a aprílový byl i průběh tohoto utkání. Bílině stále chybí osa mužstva Pavlíček, Augusta, Měšťánek. Mergl zatím nemůže hrát celé utkání – nastoupil na posledních 20 minut.

Přesto v prvním poločase hráli bílinští s velkou chutí a získali brzy převahu. Už v 11. minutě se dobře zorientoval v pokutovém území Kotěšovský a křížnou střelou nekompromisně skóroval. O necelou minutu později centr velmi dobrého Kotěšovského podskočil brankář domácích a Masopust hlavou snadno zvýšil na 2:0. To však byl poslední zajímavý moment prvního poločasu. Bílina hrála úsporný fotbal, dobře dostupovala soupeře a domácím dopředu nepovolila téměř nic.
   Do druhého poločasu domácí vystřídali hned tři hráče a snažili se o nátlakový fotbal. Dobrá obrana Bíliny a jistý brankář Vondráček však změnu stavu nepřipustili. I když fotbal v druhé půli plakal, Bílina s jistotou uhájila vítězství 2:0.
   Utkání nepřineslo velkou podívanou, přesto je třeba vyzdvihnout individuální výkony. Velmi dobrý výkon podala celá obrana, v záloze se snažil Levý, v útoku příkladně bojoval Kotěšovský. Radost má zcela jistě Martin Vondráček, který uhájil devátou nulu v soutěži a bojuje na špici soutěže brankářů nižších soutěží v celé ČR.(Výsledky přináší středeční Sport).

Horní Jiřetín – Bílina 0:2 (0:2)