První vítězství v novém ročníku vezeme z Modlan

4. 9. 2016

V Modlanech mělo utkání pro Bílinu velmi slibný úvod. Již v první minutě uvolnil Rokos Tůmu a ten se z úhlu trefil parádně. V 18. minutě šel znovu Tůma  sám a byl sražen domácím Formánkem, který dostal správně červenou kartu. Domácí pak hráli první poločas v útlumu a Bílina měla další brankové šance. Žádnou však nevyužila a domácí se postupně dostávali zpět do hry.

Do druhého poločasu nevstoupila Bílina dobře. Záloha přestala běhat, hráči nechtěli  míč a místo klidné kombinace po zemi s míči do nohy přišla snaha o individuální průniky se spoustou kliček( Záhradský, Král, Hurt) a zákonitou ztrátou míče ještě ve středu pole. Trest přišel v 56. minutě, kdy vyrovnal Vavrinec. Psychice Bílinských to vůbec neprospělo, na hřišti chyběl zkušený hráč, který by podržel míč nebo rychle přihrál do strany volnému spoluhráči. V tuto chvíli je třeba pochválit zadáka Karla, který neúnavně povzbuzoval spoluhráče a bojoval na hraně sil, „čistil“ prostor v šestnátce a v hlavičkových soubojích s vysokým   Karlíkem nezaostával. Za jeho neúnavnou snahu ho fotbalový bůh odměnil. V 63. minutě se trefil hlavou po rohu a vrátil Bílině vedení. To už hosté vystřídali, do hry přišel agresivní Baran a rychlík Kotěšovský a zápas se vyrovnal. Modlanští hrozili nákopy  do pokutového území, Bílina čekala na brejky do odkryté obrany domácích. Definitivní rozhodnutí přišlo až v prodloužení, kdy unikl Kotěšovský a předložil míč před prázdnou branku Baranovi. Gól byl pro Baryho odměnou za čtyřicetimetrový sprint. První tříbodové vítězství se pro Bílinu nerodilo snadno. Celý druhý poločas mi táhlo hlavou – čeho se bojíte, vždyť fotbal umíte.
"Dnes jsme skvěle začali, bohužel místo vstřelení druhé branky jsme se začali trápit a nechali hrát oslabený domácí tým. Probudili jsme se až po vyrovnávací brance a proto se můžeme radovat z prvního plného zisku v tomto ročníku. Jsme rádi, že máme po třech venkovních zápasech šest bodů. Rádi bychom je doma potvrdili, náš další soupeř Krupka však ukazuje vynikající úroveň a čeká nás velice těžké utkání", okomentoval vítězné utkání Petr Procházka.
Los si s Bílinou zahrál podivným způsobem. Bílina totiž sehraje první utkání doma až v pátém kole příští týden. Na Kyselku přijede dosud suverénní Krupka.
Modlany – Bílina 1:3(0:1)
Branky : Vavrinec – Tůma, Karel, Baran
Sestava Bíliny: Kovačka - Katrenič, Karel, Šoufek, Mergl - Záhradský, Hurt, Král, Rokos, Pavlíček - Tůma
Střídali: Kotěšovský, Baran