V Blšanech jsme sahali po vítězství, vezeme dva body

24. 8. 2015

Bílina v neúplné sestavě bez Žemby a Katreniče začala v Blšanech s respektem. Není divu – Blšany mají výborné hráče, kteří všechny situace řeší fotbalově, technicky. Tvůrcem blšanské hry je exligový Vidlička, výborně hrálo i rychlé křídlo Vacek. Když naši hráči postupně ztratili úvodní respekt, hra se v polovině prvního poločasu vyrovnala. Bílinští rychlíci Kotěšovský a „Fery“ Tůma se osmělovali a začali zatápět zkušené domácí obraně. Byli dobře podporováni ze zálohy technickým Watzkou i pracovitým Levým .Bojoval i Záhradský , hodně oběhal mladý Procházka.

Když přidáme dobrý výkon vzadu, vyjde nám nejlepší výkon Bíliny v dosavadním průběhu soutěže. Ten byl korunován ve 43. minutě, kdy unikl Fr. Tůma, dal pod sebe Watzkovi a ten si chladnokrevně poradil - 1:0.

Od začátku druhého poločasu vyvinuly  Blšany velký tlak a podařilo se jim v 50. minutě vyrovnat po pěkné kombinaci. Poté se hra přelévala od šestnáctky k šestnátce , týmy si vytvořily několik šancí. Tu největší měl v 62. minutě Watzka - dostal od Mergla krásnou kolmici, vstřelil gól, který však nebyl uznán pro ofsajd. Ten viděl pouze pomezní rozhodčí.. V závěru docházely síly oběma soupeřům a zápas dospěl do penaltového rozstřelu.

V něm si poradili skvěle postupně Bečvařík, Mergl, Watzka, Procházka a Pavlíček. a když čtvrtou penaltu chytil Kovačka, bylo rozhodnuto. Bílina veze velmi cenné dva body.

Blšany – Bílina 1:2 (0:1) /p/

Branky: Homola – Watzka