V Děčíně rozhodl závěr prvního poločasu

5. 10. 2014

V dalším kole KP zajela Bílina na půdu Děčína. Zde se hraje na umělé trávě – to je výhoda pro domácí, kteří na ní trénují celý rok. Bylo to znát i první půlhodinu utkání, kdy si mladé a rychle hrající družstvo domácích vytvořilo několik jasných šancí a bílinští mohou děkovat výbornému Vondráčkovi, který je skvěle zneškodnil. V závěru poločasu se podařilo agresivní hru domácích otupit, utkání se vyrovnalo. Rozhodující pro vývoj utkání byla poslední pětiminutovka poločasu.

Ve 41. minutě dlouhý aut Barana do pokutového území sklepl Levý na Tůmu a ten z hranice vápna nezadržitelně skóroval „angličanem“.  Ihned po výkopu přenesla Bílina hru k děčínské bráně, kde se uvolnil Tůma a přihrál zcela volnému Vlasákovi - 2:0.
   Druhý poločas Bílina kontrolovala hru a nedovolila domácím další šance. Trenér Kovačka postupně vystřídal pět hráčů, kteří pomohli ke  kontrole hry. Střídající Denis Podaný předvedl několik dravých průniků a technických kousků. Při jednom z nich byl ve vápně faulován. Penaltu proměnil kapitán Mergl a uzavřel brankový účet utkání.
Čtvrté vítězství v řadě posouvá Bílinu mezi nejlepší týmy soutěže.

„Dnes to v Děčíně rozhodně jednoduché nebylo, zejména v prvním poločase, kdy nás podržel Vondráček v brance. Podle posledních výsledků je však vidět, že se tým zkonsolidoval a je to znát na hřišti i mimo něj. Kromě vítězství nás dnes těší i premiérový start dalšího mladého hráče, Davida Procházky“, hodnotil dobrý výsledek prezident FK Bílina Petr Procházka.

Děčín – Bílina 0:3 (0:2)
Branky: Tůma, Vlasák, Mergl (p)
Sestava: Vondráček - Říha, Gutsch (58.Podaný), Pavlíček, Mergl - Schuchardt (46.Katrenič, 77.Procházka),Vlasák, Levý (71.Katrenič) Baran-Tůma, Kotěšovský (76.Choutka)