V Neštěmicích výhra za tři body

20. 9. 2016

Byla radost sledovat výkon Bíliny v dalším utkání KP. V Neštěmicích bylo i po dvoudenním dešti hřiště velmi kvalitní a kvalitní byl i výkon Bíliny. V prvním poločasu jsme sledovali vyrovnané utkání. Domácí byli nebezpeční, obrana hostů bojovala úporně o každý míč a snažila se o rychlé přenesení na střelce Tůmu, který však byl často sám bez kontaktu s bránícími záložníky. Přesto hosté několikrát zahrozili z brejků a jen díky brankáři Čermákovi nešli do vedení. Bílinu po celé utkání zdobila bojovnost, běhavost a dobrá kombinace. Přesto mohli prohrávat, při trestném kopu Neštěmic je zachránila levá tyč.

Druhý poločas patřil Bílině, která i přes nepřízeň rozhodčího držela míč, výborně kombinovala a vsítila dva krásné góly. Ten první byl opravdu výstavní. Kanonýr hostů Franta Tůma si zpracoval míč ve středovém kruhu. Koutkem oka zaznamenal, že domácí brankář stojí poněkud více z branky a z kroku vyslal naprosto přesnou ránu téměř z půlky – 1:0. Druhý gól přidal Záhradský o pár minut později po povedeném brejku. Ve zbytku ztkání Bílina nedovolila výbornou obranou domácím žádný pokus o zdramatizování zápasu, naopak po standardce Koky Záhradský orazítkoval hlavou tyč. Hosté utkání poté dovedli k cennému vítězství.

Neštěmice – Bílina 0:2(0:0)
Branky: Tůma, Záhradský