V přípravě nerozhodně

5. 2. 2013

Přímo ze soustředění nastoupila Bílina do dalšího zápasu 14.ročníku Apollo cupu v Souši. Zatím zde sehrála dva zápasy, porazila Spořice 4:2 a po výborném výkonu prohrála s Litvínovem 0:1.   V nedělním podvečeru začala  výborně a na branku divizního Žatce se valil jeden útok za druhým. Hned v úvodu šel sám Augusta, ale nedal. Potom stříleli Baran a Levý, ale nepřesně. Naopak v 10.minutě se vyznamenal bílinský brankař Vondráček. Hrálo se ve svižném tempu a Bílina měla více ze hry. Nejdříve se vyznamenal opět Vondráček a potom našel přesně Pavlíček vepředu Levého, ale ten netrefil branku. Výbornému výkonu chybělo jen zakončení. O přestávce trenér Jaroslav Kovačka prostřídal sestavu. Úvod druhé půle patřil Žatci a také se dostal do vedení. V 51.minutě nedorozumění středu obrany s brankařem Kovačkou znamenalo lacinou branku. Po čtvrt hodině Bílina hru vyrovnala, ale již se nedostávala tak často do zakončení.  V 66.minutě vyrobil hrubku stoper Žatce a Bečvařík své sólo zakončil brankou a vyrovnal na 1:1. Potom se Bílina začala více tlačit do útoku, Augusta vysunul Pavlíčka, ten úhlu nedal a ani dorážka Kotěšovského neskončila v brance. V 86.minutě pálil těsně vedle Žemba a potom po rohu vyskočil vysoko Augusta, ale mířil hlavou vedle. V poslední minutě podržel Bílinu brankař Kovačka.

„Vrátili jsme se před zápasem ze soustředění ve Sloupu, kde bylo 16 hráčů. Byla to výborná kondiční příprava. Tradičně jasně nejlepší byl Filip Augusta, překvapil Zbyněk Levý, který mu s odstupem sekundoval. Ale makali všichni. Jsem spokojený,“ uvedl trenér Jaroslav Kovačka.   Dva hráči se na hřišti neobjevili. „Po zranění absolvoval celé soustředění i Martin Choutka, do zápasu zatím nenastoupí. Dnes nehrál ani Vosátka, který byl uvolněn z rodinných důvodů,“ dodal asistent Bedřich Hulínský.
Bílina: Vondráček (46.Kovačka) – Choutka O. (46.Žemba), Novák (46.Choutka O.), Gutsch, Mergl – Žemba (46.Svoboda), Pavlíček, Levý (60.Bečvařík), Augusta, Baran – Bečvařík (46.Kotěšovský)