V Žatci za dva body

5. 6. 2016

Zajímavý fotbal okořeněný šesti brankami a napínavým penaltovým rozstřelem se hrál v Žatci. Bílina už nemá starosti s udržením a hraje tedy bezstarostný útočný fotbal. Žatec, v tabulce KP třetí, zahájil utkání náporem, ale Bílina jeho snahu brzy eliminovala. Bohužel přišla nedůslednost v obraně, kterou v 19. minutě potrestal zblízka Hankoczy. Poté Bílina zcela vyrovnala hru a měla i šance na vyrovnání. Opět se  však, po laciné ztrátě ve středu pole, mezi stopery uvolnil žatecký Zelinka a zvýšil na 2:0.Těsně před koncem poločasu přišla chvíle bílinského Tůmy. Nejprve vybojoval aut u žatecké branky, míč se po vhození k němu vrátil a on z otočky snížil.

I druhý poločas zahájila Bílina laxně. V 48. minutě zůstal po rohu zcela volný Vávra a zvýšil hlavou na 3:1. Potom však přišly silné okamžiky bílinské ofenzívy. Nejprve Pavlíček uvolnil na křídle Kotěšovského, ten unikl a přesně našel před prázdnou brankou Tůmu – 2:3. O tři minuty později po ose Mergl , Kotěšovský, skóroval volný Záhradský. V závěru zápasu se Žatec pokoušel o tlak na hosty, ale bílinští hráči nepřipustili domácí k vyloženým šancím, takže zápas dospěl k spravedlivé remíze. V  rozstřelu chytil Kovačka tři penalty domácích a v šesté sérii rozhodl o zisku dvou bodů pro Bílinu bombou pod břevno Baran. Utkání velmi dobře řídil Trojan.
Žatec Bílina 3:4p.(1:2)
Branky Bíliny:Tůma 2, Záhradský
Sestava Bíliny : Kovačka-Katrenič, Karel, Mergl, Baran-Král, Záhradský, Pavlíček, Levý-Kotěšovský, Tůma
Střídal Žemba