Ve Štětí kolaps ve druhém poločase

9. 10. 2017

V dalším utkání KP hostovala Bílina na horké půdě vedoucího týmu KP Štětí. Po první půli  byl stav utkání 1:1 a Bílina sehrála s favoritem vyrovnaný poločas. V 15. minutě přetáhl Baran dlouhý centr a u míče byl první Kotěšovský, který se báječně trefil z úhlu k tyči. Překvapivé vedení vydrželo Bílině do 34. minuty, kdy po rohu Štětí vyrovnalo. V druhém poločase se hra Bíliny zcela rozpadla. Hráči zapomněli na zodpovědný týmový výkon z první části, ve snaze hrát technický fotbal drželi zbytečně míč a krátkými nepřesnými přihrávkami v blízkosti vlastní branky nabízeli soupeři lacinou převahu. Zcela se vytratily pokusy o brejky, útočníci nedostávali rychlé jednoduché míče . Záloze se nadřilo podržet míč a proto netaktický výkon Štětí nemilosrdně trestalo. V 58. minutě po pěkné kombinaci z úhlu 1:2, o pět minut později po chybě Kovačky 1:3, po chybě uprostřed pole 1:4 v 70. minutě. V 79.minutě vzdal po rohu souboj v pokutovém území Coufal – 1:5. V 84. minutě dalo Štětí dlouho neviděný gól nůžkami do šibenice – 1:6. Po další laciné ztrátě v útočné fázi uzavřeli domácí gólový účet v 88. minutě – 1:7. "Utkání se nám ve druhé půli zcela vymklo z rukou. Hráči nebyli schopni nic vymyslet a nepochopitelně kazili jednoduché míče. Nyní je potřeba zfromovat síly a připravit se na další domácí utkání", ohodnotil nevydařený duel Petr Procházka.

Štětí – Bílina 1:7 (1:1)

Sestava Bíliny : Kovačka- Hromádko, Šoufek, Pavlíček, Baran – Bečvařík, Hurt, Augusta, Procházka - Kotěšovský, Rokos

Střídali: Podaný. Coufal