Vítězná tečka v Proboštově

18. 6. 2017

Loučení se sezónou 2016-17 proběhlo v Proboštově, kde Bílinu čekal sestupující tým, který však bojoval naplno se snahou potěšit zklamané diváky. I Bílina, která zakotvila ve středu tabulky a hrála pouze o kosmetickou úpravu postavení,  odvedla velmi poctivý výkon. Po celý zápas hráči sváděli běžecké souboje s domácími a většinou vítězili rychlostí i technikou. Výborné výkony podali Záhrobský, Hromádko, Karel, rychlostí vynikli po vystřídání i Baran a Procházka. Návrat formy byl vidět u Mergla. A tak v poločase chyběly jen branky, které by okořenily převahu hostů.

Diváci se dočkali až v druhé půli a paradoxně skórovali oslabení domácí(červená karta v 71.minutě), když pěkný centr v plném běhu hlavou uklidil domácí Baran. To však bylo od domácích všechno a na hřišti kralovali hosté, kteří o výsledku rozhodli čtyřmi brankami během deseti minut. Nejprve se trefil  hlavou po přetaženém centru Barana na zadní tyči Bečvaříka tento zkušený „lišák“ přidal i druhou branku, když dostal přihrávku Procházky a trefil z vápna pravý roh branky. Třetí gól padá na vrub domácího brankáře, který si srazil propagační střelu Záhrobského za záda – 1:3. A poslední gól sezóny dal symbolicky nejlepší střelec Fr. Tůma, který po úniku dva na jednoho nedal brankáři sebemenší šanci.

Bílina končí v tomto ročníku na sedmém místě. Hráči se netají tím, že se jim mnohem lépe hraje se soupeři, kteří hrají otevřený fotbal, proto někdy ztrácejí zbytečně body s týmy, které nemají takovou kvalitu a pouze betonují. Pokud se podaří udržet kádr a zkvalitnit mladými, může Bílina zabojovat i o vyšší soutěž.

Proboštov Bílina 1:4(0:0)

Branky hostů : Bečvařík 2, Záhradský, Tůma

Sestava Bíliny : Kovačka – Hromádko, Karel, Katrenič, Mergl- Hurt, Šoufek, Pavlíček, Záhradský – Rokos, Tůma

Střídali: Baran, Bečvařík, Procházka, Kozler