Z Mostu vezeme cenný bod

10. 4. 2018

Na stadionu Josefa Masopusta v Mostě sehrála Bílina výborné utkání s favoritem KP. Vynikající byla zvláště obrana Bíliny, kde dominovali stopeři Mergl a Baran. Ti hráli utkání na hranici sebeobětování a nedovolili Mostu žádný gól ze hry. Zodpovědně dozadu však hrál celý tým a to i po vynucených změnách (zranění Čermáka, Bečvaříka , Kotěšovského i Hromádka)) během zápasu. Bílina hrála velmi aktivně, nepřistoupila k odkopávání míčů a ve středu pole byla domácím minimálně vyrovnaným soupeřem. Problémem zůstalo vytváření šancí, kterých Bílina měla minimum. Most se ujal vedení 19. minutě, kdy proměnil pokutový kop donedávna ligový hráč Stožický. Penaltu viděl na celém stadionu snad jen rozhodčí. I domácí diváci uznávali, že se jednalo o férový souboj tělo na tělo. Most nadále hrozil pouze po standardních situacích, které velmi dobře zahrával Stožický. Skvělý Vondráček však většinu centrů bezchybně likvidoval. Stejný obraz hry přinesl i druhý poločas. Bílinští nedovolili Mostu skórovat a například střelce D. Valentu úplně vymazali. V 80. minutě ubránil útok Mostu  bojovník Baran, potáhl míč po levé straně a poslal dlouhý centr do souboje střídajícímu Skuthanovi. Ten vyhrál hlavičku, míč propadl k Tůmovi, na kterého zívala prázdná branka. Fr. Tůma se nemýlil a vyrovnal. Víc už se nestalo a zápas dospěl k penaltám. Ty se bohužel Bílině nepodařily, a ačkoli Vondráček skvěle chytil první kop, Pavlíček, Tůma ani Baran neproměnili. Přesto bod z Mostu je dobrá odměna za bojovný a zodpovědný výkon.

Mostecký FK – Bílina 2:1p.(1:0)

Branky : Stožický p.,-Tůma

Sestava Bíliny : Vondráček – Bečvařík, Mergl, Baran, Hromádko – Čermák, Pavlíček, Coufal, Procházka – Kotěšovský, Tůma

Střídali: Tirb,  Kozler, Skuthan, Katrenič