Žatec nás obral o všechny body

23. 10. 2016

Po dobrém výkonu ve Vilémově se diváci na Kyselce těšili na vítězství Bíliny v dalším domácím zápase proti průměrnému soupeři ze Žatce. Byli však zklamáni, protože Bílině se utkání vůbec nepovedlo. Přihrávky šly do prázdna, kombinace vázla,  a proto  od začátku působil Žatec jako lepší mužstvo. Čisté konto v prvním poločase uhájila Bílina se štěstím. Rozhodčí z obavy o zdraví hráčů na těžkém terénu pískal skoro každý zákrok, hra neměla spád a diváci se nudili. V druhém poločase se Bílině zdařilo několik akcí, vynutila si i standardní situace a po jedné z nich se dostal k odraženému míči Záhradský a vsítil první gól. Bohužel soupeři se podařilo včas  vyrovnat po zbytečné ztrátě Bíliny ve středu  pole. A protože se Bílině i nadále nedařilo, přišel další trest – penalta po faulu v pokutovém území, kterou bezpečně proměnil žatecký Hassman. Zmar Bíliny dokončil Žatec  po brejku do odkryté obrany třetím gólem těsně před koncem. Pozitivním bodem zápasu byl obětavý a bojovný výkon Barana na levé straně obrany, který dřel, padal do střel a skončil zcela vyčerpaný.

"Hosté dnes potvrdili své postavení v tabulce. My jsme po naší brance nepochopitelně přestali hrát a nechali se zatlačit. Branky v naší síti byly pouze otázkou času. Výhra hostí je dnes zasloužená a nám nezbývá, než se připravit na další utkání" okomentoval utkání Petr Procházka.

Bílina – Žatec 1:3(0:0)

Branky: Záhradský – Hassman 2, Klinec

Sestava Bíliny :

Kovačka – Bečvařík, Mergl, Pavlíček, Baran – Levý, Král, Záhradský, Rokos – Kotěšovský(46. Hurt), Tůma