Ze Střekova s plným bodovým ziskem!

21. 3. 2016

Druhé jarní kolo sehrála Bílina pod siluetou hradu Střekov. Utkání se hrálo od 17 hodin a druhý poločas domácí rozsvítili umělé osvětlení. Bílina vstoupila do utkání famózně . V 10. minutě si postavil míč k trestnému kopu Fr. Tůma kousek od středového kruhu a ze vzdálenosti téměř 40 metrů ohnul pěsti domácího brankáře a ještě málem protrhl síť – nevídaný gól! O osm minut později rychlou akci po ose Kovačka, Podaný, Katrenič zakončil před prázdnou brankou velmi dobrý Levý – 2:0. Po celý první poločas Bílina nepřipustila žádnou šanci na zkorigování výsledku.
 I druhý poločas zahájili hosté velkolepě. V 50. minutě Záhradský utekl všem obráncům Střekova, udělal dlouhou kličku brankáři a z úhlu byl neomylný – 3:0. Další lahůdku připravil znovu Tůma v 69. minutě. Rohový kop mu k noze poslal Král a bílinský kanonýr v plném běhu vymetl šibenici - 4:0. Tento stav neuneslo umělé osvětlení a na chvíli zhaslo. Bílinští si v nastalém šeru patrně ve hře zdřímli a do konce se už neprobudili. U vědomí stavu skóre začali hrát na údržbu a zápas dostal úplně jinou podobu. V 82. minutě kopali domácí roh a po kulečníku před brankou snížili 1:4. V 88. minutě prakticky stejná situace – 2:4. O minutu později neudržel nervy Podaný a byl vyloučen. V první minutě nastavení tři domácí porazili ve vzduchu brankáře Kovačku (jasný faul by pískali i v Anglii) a dopravili míč do sítě. K údivu Bíliny rozhodčí gól uznal - 3:4. Poslední událostí utkání byl skvělý zákrok Kovačky, který zlikvidoval šanci domácích v posledním zoufalém náporu. Utkání rozhodně nenudilo, nemělo hluchá místa a infarktový závěr zvedl tlak trenérům i divákům. Body pro Bílinu jsou příjemným bonusem.

Střekov – Bílina 3 :4 (0:2)
Branky Bíliny : Tůma 2, Levý, Záhradský

Sestava Bíliny : Kovačka – Bečvařík, Pavlíček, Karel, Mergl – Podaný, Král, Záhradský, Levý – Katrenič, Tůma
Střídali: Procházka, Kozler