Bílina - Spořice

25. 7. 2010
     Po vyrovnané partii s Horním Jiřetínem předvedla Bílina ve druhém přípravném zápase koncert proti Spořicím. Toto mužstvo jí bude i soupeřem v novém ročníku I. A třídy. Trenér Josef Tichý měl k dispozici 19 hráčů a tak opět rozdělil sestavu na dva poločasy. Hrálo se na umělé trávě za příjemného počasí a domácí si fotbal užívali.

Od počátku měli převahu, dvakrát vystřelil přesně Milo, potom Gutsch a Karel. V 15. minutě po individuální akci technickou střelou otevřel skóre Hronek. O tři minuty později se na chvíli dostali ze sevření Spořice, ale z následujícího útoku si naběhl mezi stopery Gutsch, šanci spálil, střílel jen vedle. Třicítka diváků viděla řadu pěkných akcí. Pavlíček nahrál nalevo Gutschovi, ten odcentroval a Filo hlavičkoval rybičkou těsně vedle. S Gutschem si obrana Spořic nevěděla rady. Ve 24. minutě mu přesně nahrál Pavlíček a obránci ho v pokutovém území faulovali. Žemba si postavil míč na značku pokutového kopu a prudkou střelou zvýšil na 2:0. Po půl hodině hry předvedla parádní akci dvojice Gutsch – Milo, ale prvně jmenovaný nakonec míč před brankou netrefil. Po přesné přihrávce Pavlíčka na Karla se kopal jen roh. Až v závěru poločasu vystřelily Spořice na branku, ale míč letěl nad. A tak hosté zaujali pouze několika fauly loktem ve výskoku, na to doplatil nejvíce Žemba. Po úderu do krku se jen těžko z trávníku zvedal.

Do druhého poločasu nastoupila za domácí obměněná sestava a z počátku se hra vyrovnala. Hostům pro změnu dělala starost dvojice Levý – Bari. A Bari také vstřelil třetí branku. Potom se dostali ke slovu i hosté, ale pěkná střela mířila vedle. Po hodině hry vysunul Hasal Kasla, který zkusil přelobovat brankaře, ale ten míč tečoval. Největší šanci měli hosté v 64. minutě, ale Kindl včasným vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a míč vyrazil. Potom začali hostům evidentně ubývat síly a domácí předváděli jednu pěknou akci za druhou. Po ose Levý – Hronek – Hasal akce brankou neskončila. Ale další Levý – Muf – Gutsch již měnila stav utkání. V 77. minutě pěkně vystřelil Proch, brankař míč vyrazil, Proch se znovu dostal k míči, nacentroval a Gutsch uzavřel skóre. Po jarním trápení jsou zatím bílinští mladíci jako vyměnění a radost dělají i trenéru Tichému. „Byla tam řada pěkných akcí, znovu se ukazuje kolik má Bílina mladých talentovaných hráčů, ale musí sami chtít na sobě pracovat. Základní sestava dostává reálné obrysy, otazník mám zatím asi na čtyřech místech, ale ještě nám zbývá hodně přípravných zápasů. Pro začátek soutěže nebudeme moci počítat se zraněným Přibylem.“

A jak to vypadá s posilou do středu zálohy, která by měla usměrňovat hru mužstva? Zatím měli oslovení zájemci jedinou otázku - za kolik. A Bílina nikoho přeplácet nemíní. „Do této role se rýsují Augusta a Pavlíček,“ naznačil akvizice z vlastních zdrojů trenér Tichý. A nutno dodat, že tento kádr spolu může pohodlně hrát deset, patnáct let. To nemůže říci žádný jiný účastník krajských soutěží. Nad 22 let mají pouze Hasal, Přibyl, Moravec, a dva třicátníci Filo a Pohl.

Ve středu v 18.00 hodin se v Bílině představí účastník krajského přeboru Souš.

FK Bílina – 1. FC Spořice 5:0 (2:0)
Branky:
73. a 77. Gutsch. Hronek, 24. Žemba z penalty, 51. Bari.
Bílina:
1. poločas:
Kindl – Žemba, Hasal, Brejcha, Hronek – Filo, Pavlíček, Augusta, Karel – Gutsch, Milo.
2. poločas: Kindl – Čula, Hasal (67. Pavlíček), Mergl, Hronek – Muf, Proch, Spáčil (57. Augusta), Levý – Kasl (65. Gutsch), Bari.

Autor: Oldřich Bubeníček