Bílina zvládla další přípravné utkání

6. 8. 2010

Bílina si v dalším přípravném utkání na nový ročník pozvala na svůj trávník mužstvo Přestanova. To hraje druhou skupinu I. A třídy. V minulé sezoně skončilo desáté. Bílina středeční duel zvládla a vyhrála 6:2.

Domácí měli navrch od samého začátku, což potvrdila obrovská šance Bariho, kterého brankář hostí vychytal. Přestanov vzápětí odpověděl standardní situací, kdy střelu z dvaceti pěti metrů nepobrala ani síť za domácí brankou. Bílina byla od úvodu velmi nebezpečná, hlavně trasa Žemba, Gutsch, Bari dostávala hosty do stavu bezradnosti. Přestanov však kontroloval hru ve středu hřiště a Bílinu v tomto prostoru chvílemi přehrával. Ale fotbal se hraje na góly a ne na krásu. Toto klišé v 15. minutě do naplnil Roland Gutsch, když z úhlu propálil brankáře a jeho střelu mířící ven s přehledem doklepl Milo. Branka hosty pokropila ledovou vodou. Domácí převzali taktovku hry a diktovali tempo symfonie G-gól. Nejednou všechny míče směřovaly do vápna Přestanova a obránci je jen s velkými obtížemi odkopávali. Těsně před poločasem dezorientovaný obránce hostů upadl při přebírání míče, čehož využil štírek Moravec a pohodlně technicky zvýšil na 2:0 pro domácí soubor.

Fotbal je o běhání a to se hostům v druhé půlce moc nedařilo, během několika minut odpadli fyzicky a domácí si na hřišti dělali, co chtěli. Hned v úvodu skóroval Petr Žemba, když z téměř nulového úhlu trefil nohu dobíhajícího obránce na brankové čáře a míč už nemohl změnit směr jinam než do sítě. Na 4:0 vzápětí zvyšuje Bari, když se krásně uvolnil na šestnáctce a polovysokou technickou střelou přehodil bezmocného gólmana hostů. Domácí hráli, co potřebovali a to je i ukolébalo k nepozornosti, kdy na přetažený centr Přestanova se nikdo ze zadáků ani neodlepil od země a tím dali možnost útočníkům hostí snížit na 1:4. Bílina odpověděla okamžitě a ze závaru se trefil opět Bari. V 72 minutě si domácí dovolili luxus v podání exekutora pokutových kopů Žemby, který tentokrát netrefil ani branku. Další branky se diváci dočkali záhy a domácí navýšili stav na 6:1, když Bari docílil svého hattricku. Hosté již jen stihli v závěru z rohu kosmeticky upravit debakl na 2:6.

„V prvním poločase nastoupila silnější sestava, takže bylo vidět, že na Přestanov platil důraz a rychlost. V druhé půli jsme prostřídali za mladší hráče ze staršího dorostu a i tím jsme inkasovali dvě branky,“ zhodnotil průběh utkání asistent trenéra Tichého Bedřich Hulínský.

FK Bílina – FC Přestanov 6:2 (2:0)