Bílinský turnaj v předposledním kole

21. 2. 2010
V rámci tvrdého soustředění sehrála Bílina předposlední zápas v zimní turnaji. Domácí nastoupili proti chomutovským dorostencům, kteří přijeli pouze v jedenácti.   Trenér Tichý, který se již po operaci kolena objevil u mužstva, byl při chuti a hráčům nic nedaroval. Ovšem ještě jedna operace ho nemine. Chyběl pouze Moravec, který již v pátek trénoval, ale trenéři ho nechali odpočívat. Pro záchranářské jarní práce je důležité, že  hlavní trenér Josef Tichý s asistentem Bedřichem Hulínským a vedoucím mužstva Jaroslavem Kovačkou vytvořili výbornou trojici, která má přesně rozdělené úkoly.   Celý zápas měla Bílina pod kontrolou, v prvním poločase však chybělo zakončení. Během prvních pěti minut měl dvě samostatné akce Gutsch, aktivitou hýřil půl hodiny Milo. Ovšem jedinou branku vstřelil Mergl z penalty po faulu na Miku. V 28. minutě však mohli domácí poděkovat veteránovi Pohlovi v brance, který zabránil jistému gólu. O přestávce trenér Tichý bouřil, že ho muselo být slyšet až na Bořeni. Ale výsledek se dostavil. Nejdříve měl obrovskou šanci Gutsch, ale střílel do brankaře. V 51.min. vystihl Gutsch přihrávku soupeře a pohodlně skóroval. V 55.min. nejprve přihrál Žemba ideálně Pavlíčkovi, ale střela šla vedle. Potom po pěkné akci Milo – Gutsch – Žemba to byla jen tyč. Ale po rohu se trefil hlavou Hasal. Po hodině hry ukázal Žemba, co se dá zahodit a snad ze dvou metrů vysoko přestřelil. Ovšem netrvalo dlouho a z dálky vypálil Přibyl a bylo to 4:0. Tlak pokračoval a Hasal střílel nad. Potom zabojoval Augusta a Žemba nezaváhal. V 71.minutě vysunul Pavlíček Miku a ten již tváří v tvář chomutovskému brankaři věděl co s míčem. V 78.minutě měli obrovskou šanci hosté, ale střela šla vysoko nad. Pěkně vystřelil Hošek, po něm i Mika, ale brankař hostů byl na místě. V poslední minutě přesně nacentroval Spáčil a Mikova hlavička šla mimo.   Trenéři by měli mít pro jaro k dispozici 17 hráčů a v rezervě jsou dorostenci.
Branky: 20.Mergl(PK), 51.Gutsch, 58.Hasal, 61.Přibyl, 68.Žemba, 71.Mika
Diváci: 30
Sestava: Pohl – Karel, Hasal, Přibyl, Mergl – Augusta, Pavlíček, Hronek, Žemba - Gutsch, Milo

Střídali: Stiller, Spáčil, Mika, Hošek