Body z Bíliny si odvezly Neštěmice

31. 10. 2009
Bílina vyšla bodově opět naprázdno
V sobotním chladivém podzimním odpoledni Bílina na svém hřišti přivítala jednoho z aspirantů na postup, mužstvo Neštěmic. Bodový rozdíl v průběžné tabulce před utkáním favorizoval hostující tým. Domácí nastoupili bez stále zraněného Nováka. K němu se přidal i Hošek, kterého skolila nemoc. Něštěmice naopak nastoupily v plné síle, s exligovými hráči Fouskem a Velebou. V základní sestavě domácích se objevila nová akvizice – Patrik Filo, kterého Bílina získala z Horního Jiřetína. Nastoupil na levé straně zálohy. Od úvodního hvizdu nebylo jasné, kdo je na kterém konci tabulky. Domácí měli více ze hry a drželi míč na svých kopačkách. Úvodní desetiminutovka se odehrávala v jejich režii. Hru ze střední zálohy řídil Stiller, dobře mu sekundoval Moravec. V předu byl aktivní Gutsch. K větší šanci se však domácí nedostávali. A tak zahrozili hosté. Po Fouskově přímém kopu jeden z hostujících hráčů hlavičkoval, Pohl v domácí brance míč vyrazil pouze na Velebu, ten však trefil jen do tyče. Pomezní rozhodčí navíc signalizoval offside. Krátce poté se uvolnil se Stehlík protáhl po levé straně, zpětnou přihrávkou našel Velebu, kterého však Pohl opět vychytal. Ve 13. minutě Stiller vysunul kolmicí Fila. Praporek rozhodčího však vylétl nad hlavu. Hra se přelévala ze strany na stranu a diváci se rozhodně nenudili. Střelou těsně nad se prezentoval Hasal po Augustově přiklepnutí. V další šanci se objevil Filo po Stillerově přímím kopu. Trefil však jen hostujícího brankáře. Ve 22. minutě již udeřilo. Fousek vysunul kolmicí Stehlíka, ten centrovaným míčem našel na zadní tyči Velebu, který již neměl problém hlavou míč poslat do sítě. Bílina i po vstřelené brance dál útočila a nechtěla svou kůži prodat lacino. Přímý kop Stillera skončil těsně vedle. V brejku se ocitl opět Veleba, který se zmocnil míče po podklouznutí Přibyla. Minul branku. V další střelecké pozici se ocitl Hasal, opět však branku netrefil. Poslední gólová šance vznikla po ose Moravec, Gutsch, Stiller. Jeho střela skončila stejně jako ty předchozí mimo tyče hostujícího gólmana.
Do druhého poločasu vyběhli domácí s cílem vyrovnat a na hřišti to bylo vidět. Domácí hosty tlačili k pokutovému území a těm nezbývalo nic jiného, než přerušovat hru nedovolenými zákroky. Série standardních situací kýžené vyrovnání však nepřinesla. Moravec ani Stiller své pokusy brankově nezakončili. Hosté se v těchto fázích hry bránili, ale všechny pokusy domácích končily mimo branku, nebo na kopačkách bránícího týmu. V nadějných pozicích se objevil postupně Stiller, Hasal, Karel a Moravec. Vyrovnání však nepřišlo. Naopak se opět radovali hosté. Po rohovém kopu, který v 78. Minutě zahrával Fousek, si výtečně naběhl Mikota a nedal Pohlovi šanci. Hosté mohli oslavovat. Jejich oslavy vzápětí zchladil Mika, který se zčistajasna objevil před Vágnerem a snížil skóre utkání. Závěrečný tlak byl opět v režii domácích, kteří vrhli všechny síly do útoku. Nejaktivnější byl opět Hasal, který zakončoval po přímém kopu Žemby. V samotném závěru ještě zakončoval Karel který však branku přestřelil. Utkání skončilo vítězstvím hostí v poměru 1:2.
 „Dnes nemohu svým hráčům vytknout vůbec nic, všichni museli vidět, že jsme chtěli body získat, že všichni nechali na hřišti své maximum“, uvedl po utkání trenér domácích Josef Tichý. „Bohužel se nám dnes podařilo vstřelit pouze jednu branku, minimálně bod si kluci za dnešní výkon zasloužili, pokud budeme hrát tímto způsobem i v dalších utkáních, budu spokojen,“ ukončil své krátké shrnutí trenér.
Sestava domácích: Pohl – Mergl, Hasal, Přibyl, Karel – Augusta, Filo, Pavlíček (71.Žemba), Stiller (82. Hronek), Moravec (63. Mika) – Gutsch. Trenér: Josef Tichý, hl.  rozhodčí Dufek, diváků 120, poločas 0:1