Domácí premiéra na výbornou

29. 8. 2010

Domácí trenér Josef Tichý dodržel fotbalové pravidlo „vítězná se nemění“ a proto základní sestava byla steObrazekjná jako v minulém kole. Bílinští vstoupili do utkání famózně. Někteří diváci ještě ani neusedli na tribunu, když se Mergl po levé straně vydal na zteč soupeřovy brány. Nikdo mu nestál v cestě, takže doběhl i s míčem na dostřel a vystřelil. K překvapení všech se jeho střela zastavila až v síti. Vstup do utkání si domácí nemohli přát lepší. Další akce přišla ve 13. minutě. Gutsch přiklepl Moravcovi, který poslal pěknou střelu z hranice pokutového území. Vzápětí domácí pěkně zakombinovali, Bari dokonce vstřelil branku. Radost domácích však ochladil pomezní rozhodčí s praporkem nad hlavou. Aktivní Bari měl další příležitost. Po přihrávce Levého ze strany efektně zakončoval patou, brankář hostí ale jeho příležitost zmařil. Ke slovu se dostali i hosté. Po nedorozumění obrany se do zakončení dostal Haviar. Domácí se radovali z druhé branky ve 32. minutě. Mergl rozehrál přímý kop z levé strany, Moravec přiklepl míč Pavlíčkovi, který si posunul míč na levou nohu a krásnou střelou do růžku změnil ukazatel skóre na straně domácích. Za minutu přišla velká šance Chomutova. Nebezpečnou střelu vyslal na bílinskou branku Haviar, Pohl však míč dobře viděl a efektním zákrokem pObrazekoslal míč do bezpečí. Sklidil zasloužený potlesk. Ve 40. minutě domácí uzavřeli účet prvního poločasu. Levý rozehrál přímý kop, na který si počkal Hasal na zadní tyči. Hlavou nedal brankáři šanci. Spokojení domácí odcházeli do šaten za stavu 3:0.

Po změně stran se obraz hry nezměnil. Domácí svého soupeře jednoznačně přehrávali. Moravec poslal kolmici na Fila, který však místo střely přihrával Gutschovi. Ten na míč nedosáhl. Podobná situace se opakovala o pár minut později. Po Levého vysunutí byl v jasné šanci Bari, přihrál ještě Gutschovi, který poslal míč do sítě. Asistent rozhodčího však držel praporek nad hlavou. Domácí v těchto fázích hry předváděli pěkné akce, které diváci často odměňovali potleskem. Konečnou podobu výsledku však stanovObrazekil až v samotném závěru Gutsch, který po centru Žemby zakončil hlavou. Domácí premiéra tak bílinským vyšla na výbornou. „Výsledek je vynikající, musíme však vidět i to, že soupeř měl ve svých řadách velice mladé a nezkušené hráče. Na naší hře je pořád co zlepšovat. Dnes jsme neproměnili řadu dalších šancí. To by nás proti zkušenějším celkům mohlo mrzet. Určitě ale musím naše hráče pochválit za bojovnost a nasazení,“ řekl po utkání asistent trenéra Bedřich Hulínský.

Sestava Bíliny: Pohl – Žemba, Karel, Hasal, Mergl – Filo, Pavlíček, Moravec, Levý – Gutsch, Bari, střídali Hronek, Čula, Augusta.

Branky: Mergl, Pavlíček, Hasal, Gutsch, ŽK 2-3, diváků 100, rozhodčí Lenkvík