Mistrovské utkání, A tým, Proboštov - Bílina

20. 4. 2008
TJ Proboštov – SK SIAD Bílina    2:0 (1:0)
Proboštov - Každý bod na cestě k záchraně má pro Bílinu cenu zlata, naopak vítězství mohlo posunout domácí do klidných vod středu tabulky. To byla počáteční matematika okresního derby v krajském přeboru. V úvodu se dostal k míči na značce pokutového kopu bílinský Moravec, ale nedokázal ho zpracovat. Na druhé straně slabě odkopl Stiller, ale domácí stříleli vedle. Potom se hrálo ve středu hřiště až přišla 22.minuta a po trestném kopu domácích vykopl míč z  brankové čáry   Mergl.  Pokud ve středu hřiště byla hra vyrovnaná, domácí byli podstatně rychlejší a nebezpečnější v útoku. Po půl hodině měli šanci i hosté. Moravec se dostal s míčem k malému čtverci, ale střelu z úhlu domácí Peterka chytil. Když se zdálo, že se Bílina častěji pokouší o útok, udeřili domácí.
Druhý poločas se hrál za šera pod černými mraky, na úvod měla Bílina roh, ale byl špatně zahraný a domácí to okamžitě využili k rychlému protiútoku.  Domácí mohli rozhodnout v 58.minutě, ale únik Voráčka zlikvidoval Pohl a potom zlikvidoval i tutovku Bechera.  V 69.min. předvedla rychlý útok bílinská dvojice Karfík – Hošek a domácí  zahráli na roh. Fleišmanova hlavička šla těsně vedle. V 78.minutě vykopl míč po střele Ruszo brankař Pohl nohou. Proboštovský kapitán korunoval svůj výborný výkon v závěru utkání, když z trestného kopu a s pomocí tyče vstřelil druhou branku domácích.
„Domácí byli výbušnější a od větší porážky nás zachránil  brankař Pohl, který chytil čtyři góly. Při troše štěstí jsme mohli po hlavičce Fleišmana vyrovnat, ale my jsme dnes na branku neměli. Ve druhém poločase jsme měli více ze hry, kopali jsme více rohů. Ale domácí chodili do otevřené obrany a vytvářeli si šance,“ uvedl bílinský trenér Jaroslav Kovačka.
V sobotu čeká Bílinu doma Kadaň, která v utkání o druhé místo deklasovala Vilémov 5:0 a tak bude boj o záchranářské body velice těžký.
Branky: 39.Fleischer, 86.Ruszo
Bílina: Pohl – Bečvařík, Fleišman, Stiller, Mergl – Pavlíček (60.Junek), Kornalík, Tichý, Vaník (68.Karfík) -  Hošek, Moravec