Mladší dorost z Litoměřic s bodem

8. 11. 2010

„A“ tým dorostu předvedl ukázkou bojovnou hru a zaslouženě zvítězil v Litoměřicích a jako jediný tým v této sezóně si z Litoměřic odvezl všechny body. Branku vsítil až v závěru, bylo to vyvrcholení píle a trpělivosti celého týmu a zvítězili zaslouženě. To mladší dorostenci opět do zápasu nastoupili s vidinou, že se domácí porazí sami. Na velmi těžkém terénu, kdy celý den soustavně pršelo, předváděli než fotbal spíše soutěž o to, kdo se nejdále doklouže. Důrazní domácí motivováni vedením celé soutěže se hned v úvodu utkání ujali vedení 1:0 z pokutového kopu. To se psala sedmá minuta utkání. Hru ještě více přitvrdili a hosté z Bíliny najednou nevěděli co hrát. Faktem zůstává, že se ale do žádné vážnější akce ani v prvním, ani v druhém poločasu nedostali.

Do druhé půle přišlo úplně jiné mužstvo od Bořně, začalo bojovat, na oraništi ala Velká Pardubická začali hrát na krátké přihrávky do nohy a domácí se najednou začali bát o výsledek utkání. Hosté z Bíliny zcela převzali taktovku hry na své kopačky a branka visela ve vzduchu. Několikrát bravurním zákrokem zachránil branku skvěle chytající domácí brankář Litoměřic. V 74 min. Bílina zahrávala Masopustem Standardní situaci přes zeď. Míč skočil na malé vápno a odrazil se mezi tři tyče, ale k údivu všech pomezní rozhodčí branku neuznal. Po utkání se hájil tím, že jeden z útočících hráčů, úmyslně bránil ve výhledu brankáři. Parta od Kyselky se ale psychicky nepoložila, zvýšila úsilí a tři minuty před konečným hvizdem se dočkala. Branka Petra Křehly po několika závarech v šestnácte hostí, byla jen logickým vyústěním celého poločasového tlaku.

„První poločas byl jedna velká tragédie. O poločase jsem opravdu na kluky řval, pokud nedají do hry srdce za tým, za Bílinu, nemá smysl, aby vůbec nějaký sport dělali. Dnes opět dokázali, že jsou morálně nejlepším týmem celé tabulky. V pravý čas dokážou zabrat a porvat se o výsledek. Že jsme naplno nebodovali, bylo jen o malém štěstíčku v koncovce. Litoměřice mne zklamali, nečekal jsem, že se tak zakopou, budou zdržovat a hrát o čas, to se spíše čeká od týmů na konci tabulky. K výkonu pomezního rozhodčího se vyjadřovat nebudu,“ zanalyzoval krátce celé utkání trenér Jaroslav Denk.