Mladší žáci v domácím utkání prohráli

9. 5. 2010
Mladší žáci věObrazekděli, že je čeká velmi těžký soupeř z horních pater tabulky, ale také dobře věděli, že uhrát dobrý výsledek lze s každým.
Hned na počátku utkání si hosté vytvořili tlak, čistou branku zachraňoval odkopem z brankové čáry Kuba Šťastný a to se ukázalo jako zlomový okamžik celého utkání. Ihned z protiútoku domácí zahrávali rohový kop a Míša Drapák umístěnou hlavičkou potvrzuje klišé „nedáš – dostaneš“, 1:0. Domácí ožili a na hřišti vymazali tří příčkový rozdíl z tabulky. O chvíli později očividně zaskočeným hostům po křídle utekl Drapák, ale sám před brankářem, se ke střele nedostal, to když mu v poslední chvíli do střely dal nohu jeden z vracejících se obránců Roudnice. A Drapák zlobil dál. V patnácté minutě opět utekl obraně, ale jeho střele chyběla přesnost. Hosté mělObrazeki možnost srovnat o chvíli později, ale v závaru ani jeden z útočníků, nedokázal prostřelit hradbu těl a domácí brankář, tak nemusel zasahovat. V poslední minutě první půle, nedůrazný odkop na půlce dostal hosty do brejkové šance, ti nezaváhali a srovnali na 1:1.
Úvod druhého poločasu patřil roudnickým žákům, ti zamkli svého soupeře na půlce a vytvořili si obrovský tlak. Brankář Pohl vynikl skvělým zákrokem, když vychytal útočníka Roudnice ze tří metrů. Z následného rohu ovšem spoluhráči jeho zákrok degradovali, když neobsadili na malém vápně hostujícího hráče a ten pohodlně otáčí výsledek na 2:1 pro hosty. Od této chvíle Roudnice ještě zvýšila obrátky. V největšObrazekím tlaku, zadáci Roudnice opomenuli na půlce Drapáka a ten své sólo proměnil ve vyrovnávací branku. Gól hodně pomohl domácím, hra se vyrovnala a dostali se z obranné ulity. Dvě minuty před koncem opět zaspala domácí obrana a přetažený centr našel úplně volného útočníka Roudnice, který ze dvou metrů se do prázdné brány již nemohl mýlit a strhl vítězství na stranu Roudnice. Poslední kosmetická úprava výsledku na 4:2 se udála pár vteřin před konečným hvizdem.
„Utkání mělo spád, bylo se na co dívat, škoda chyb a zbytečných branek“ hodnotí stručně utkání trenér domácích Pavel Rosenkranc.