Starší dorost doma vítězně

3. 5. 2010
Starší dorostenci Bíliny, přivítali na Kyselce hosté z Kadaně a zápas to byl pěkný a bojovný zásluhou obou týmů.
Kadaň se do domácích pustila bez respektu a hned v úvodu utkání si vytvořila velký tlak, který gradoval třemi obrovskými brankovými příležitostmi. Všechny „tutovky“ kryl domácí bObrazekrankář Zdeněk Šajner a jak se později ukázalo, byly to zlomové situace celého utkání. Hosté třicet minut v prvním poločase, byli lepším týmem a měli větší chuť po brance. Obrana domácích, ale nepovolila a statečně odolávala divokým nájezdům kadaňanů. Diváci už pomalu odcházeli na poločasovou klobásu, když se k míči dostal bílinský Muf a dle pravidla, když nevíš, co s balónem vystřel, se do míče na hranici šestnáctky opřel. Hostující obránce míč nešťastně tečoval brankáři na opačnou stranu branky a domácí šli do vedení 1:0.
Do druhého poločasu nastoupili starší dorostenci Bíliny jak politi živou vodou, bylo to úplně jiné mužstvo, začali hrát svoji hru, kombinovat, přenášeli těžiště hry a najednou jich bylo všude plno. Hned počátkem poločasu, byl ve velkém vápně faulován útočník, z pod Bořně a Levý se z pokutového kopu nemýlil 2:0. Po několika málo minutách domácí zvyšují na 3:0 po krásné akci, na jejímž konci byl Brejcha, který doklepl míč do odkryté branky. ObrazekHned z následujícího útoku, byla správně nařízena penalta proti Kadani a Kasl navyšuje náskok domácích na 4:0. A úchvatnou desetiminutovku domácích borců završil nekompromisní nechytatelnou střelu z dvaceti metrů opět Kasl. Na Kadani bylo velmi sympatické, že se hráči nesložili a snažili se ještě něco se skórem udělat. Bílina jim k tomu i zdatně dopomohla, když přestala hrát a nechala se ukolébat pětibrankovým vedením. Nejdříve hosté snížili z penalty a záhy ještě kosmeticky upravili výsledek na 2:5. „Velký podíl na vítězství má Zdeněk Šajner, opravdu vychytal úvod utkání a tím ovlivnil jeho další průběh. Do zápasu jsme šli s třemi obránci a třemi útočníky, góly dostáváme stejně, tak jiObrazekch prostě musíme dát víc a to se povedlo“usmívá se domácí trenér Jan Zedník.

Šajner - Katrenič, Proch, Šámal – Brejcha – Levý, Hubáček (60 min. Zeman), Fork – Muf, Kasl, Zeman